ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil KAHVECİ’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Kutlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil KAHVECİ’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Kutlama Mesajı

23 Nisan 1920’de hem Türkiye Büyük Millet Meclisi açılmış hem de Cumhuriyetimizin temelleri atılmıştır. Bugün milli birlik ve beraberlik duygularıyla   güçlenen milli iradenin temsil edildiği TBMM´nin açılışı ile milli, çağdaş, demokratik ve egemen yeni Türk Milletinin doğuşunun 98. yıl dönümüdür. Bu günü coşku ve  heyecanla kutlamanın onuru ve mutluluğu içindeyiz.

   Devlet ve millet olarak, muasır medeniyet seviyesinin gerisinde kalmamak ve çocuklarımızın yaşam koşullarını iyileştirebilmek için öncelikle, onlara çağın gerektirdiği bilgi ve becerileri kazandırmalıyız. Geleceğin yetişkinleri olarak topluma yön verecek çocuk ve gençlerimizi, demokratik toplum yapısını yaşam biçimi olarak benimsemiş, milli ve manevi değerlere sahip,  yeniliklere açık, bakış açısı geniş, özgür düşünceye sahip insanlar olarak yetiştirmeliyiz. Çağdaş uygarlık düzeyini yakalayabilmek için bu temel şarttır. 

 Sevgili Çocuklar,                         
Mustafa Kemal Atatürk´ün sizlere armağan ettiği, tek evrensel bayram olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti´nin sizlere olan güveninin ifadesidir. Geleceğimizin teminatı siz çocuklar, Cumhuriyetimizin kurucusu olan Mustafa Kemal ATATÜRK´ün izinde kalpleri vatan ve millet sevgisi ile dolu görev ve sorumluluklarını bilen bireyler olacaksınız.

Aziz milletimizin yokluklar ve güçlükler içerisinde istiklal mücadelesinde gösterdiği azim ve kararlılık, bugün daha çağdaş bir Türkiye için ortaya koyduğumuz çabanın da ilham kaynağıdır. Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Büyük Millet Meclisi´nin kuruluşunun 98. yıl dönümünde Mustafa Kemal Atatürk´ü, ilk  meclisin kurucu üyelerini, ülkemizin bağımsızlığı ve egemenliği uğrunda canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun!

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         Abdulcelil KAHVECİ
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         Millî Eğitim Müdürü

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.