ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci´nin 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci´nin 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Değerli Meslektaşlarım,

Bugün tüm öğretmenlerimizin hizmetlerine karşılık, unutulmadıklarını gösteren bir gündür. 

Cumhuriyetimizin geleceği sevgili çocuklarımızın; hızla değişen dünyaya ayak uydurabilecek, bilgi ve donanıma sahip olmaları aynı zamanda milli ve manevi değerlerimizi benimseyerek okuyan, düşünen ve öğrendiklerini vatanı, milleti ve kendisi yararına rahatça uygulayabilen bireyler olarak yetiştirilmesi, ülkemizin ve milletimizin aydınlık geleceği için hayati derecede mühimdir. Bu nedenle, ülkemizin dünya ülkeleri arasında layık olduğu yeri alabilmesi yolunda, toplumumuzun öğretmenlerimizden beklentisi büyüktür.

Öğretmenlik mesleği, her şeyden önce bir ideal, gaye ve hizmet mesleğidir. Bizler bu mesleğe başlarken bizden önceki eğitimcilerden devraldığımız bayrağı daha ileriye, en yüksek hedefe ulaştırmak gayesiyle, bir sonraki kuşağa devredeceğiz. İşte bu süreç içerisinde, milli, insani ve ahlaki değerleri benimsemiş; dinamik, yenilikçi ve idealist bireyleri topluma kazandırmak ve ülkemizi dünya coğrafyasında çağın gerektirdiği koşullara taşımak gayesiyle Başöğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK’ün “Ulusları kurtaracak olanlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir.” sözünü rehber edindik.

Teknoloji eğitimde ne kadar etkili kullanılırsa kullanılsın eğitimin ana unsuru her zaman sizlersiniz. Öğretmenin etkin olmadığı bir eğitim sisteminin başarılı olması düşünülemez. Onun için  bizlere büyük sorumluluklar düşmektedir. Bizler, Türk Milli Eğitiminin Temel Amaçları ve Temel İlkeleri çerçevesinde, kendi yetenek ve kabiliyetini bilen, geçmişini, özünü sağlam bir tarih şuuru içerisinde algılayan, yaşadığı zamanın gerçeklerinin de farkında olan,   çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış ve bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen, bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, nitelikli, ahlaklı bireyler yetiştirme azim ve gayreti içerisinde olmalıyız.  Kazanılması gereken asıl büyük servet, erdem ve bilgeliktir. Yüreğimizi, ruhumuzu en büyük erdemlerle donatmalı ve bu amaçlarımızdan vazgeçmeden yolumuza devam etmeliyiz. Evrensel medeniyet kulesi de hiç şüphesiz bu şerefi taşıyan fedakâr ve cefakâr öğretmenlerimiz sayesinde yükselecektir.

Bu vesileyle mesleğe emeği geçen, yıllarını öğrencilerine adayan emekli öğretmenlerimize teşekkür ederken göreve yeni başlayan öğretmenlerimizin meslekteki ilk yıllarının hayırlı olmasını diliyorum.

Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Atatürk’ün millet mektepleri başöğretmenliğini kabul ettiği bu günde başta Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere görevi başında şehit düşen öğretmenlerimizi ve ebediyete intikal etmiş olan meslektaşlarımızı rahmet ve minnetle anıyor; yurdumuzun her köşesinde olduğu gibi ilimizde de yılmadan, usanmadan onurlu ve gururlu bir mesleğin mensubu olarak görev yapan öğretmen arkadaşlarımın öğretmenler gününü kutluyorum.

22-11-201822-11-201822-11-201822-11-201822-11-201822-11-201822-11-201822-11-201822-11-201822-11-201822-11-201822-11-2018

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.