ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci'nin Engelliler Haftası Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci'nin Engelliler Haftası Mesajı

Engelliler Haftası, 10-16 Mayıs tarihleri arasında ülkemiz ve Birleşmiş Milletler'e üye 156 ülkede çeşitli etkinliklerle anılmaktadır. Engelli bireylere yönelik toplumsal bilinç ve farkındalığı artırması açısından anlamlı bir tarihtir. Engelliliğin nedenleri, önlenmesi, engelli bireylerin eğitimi ve sosyal hayata entegre olması için yapılan çalışmalar kadar sağlıklı her bireyin de engellilik konusunda bilinçli ve duyarlı olması yönünde yapılacak çalışmaların da gerekliliği bir gerçektir. Bu bağlamda Milli Eğitim Müdürlüğü  olarak "Engelleri Birlikte Aşalım Projesi" kapsamında ilimizde çeşitli faaliyetler yürütmekteyiz.  Engelliler Haftası,  bir kutlama değil farkındalıkları artırma günüdür, bugün engellilikten ziyade engellenmekten kaynaklanan sorunlarla yüzleşme günüdür. Ülkemizde on milyondan fazla engelli vatandaşımız çözüm  bekleyen bazı  sorunlarla toplumsal hayatın içerisinde yer almaktadır. Bu sorunların köklü çözümlerle ortadan kaldırılmasında toplum olarak hepimize büyük görev ve sorumluluklar düşmektedir. Her konuda engellilerin yanında olarak onların hayatını kolaylaştırmak adına engelli kardeşlerimizi toplumun ayrılmaz bir parçası olarak görmekteyiz. Engelli kardeşlerimizin sanat, spor, edebiyat, iş dünyası gibi hayatın her alanında göstermiş oldukları başarılar bizleri her zaman gururlandırmaktadır.

Huzurlu ve güvenli bir toplum oluşturulmasının yolu, engelli kardeşlerimizi toplumun ayrılmaz birer parçası olarak görmekten geçer. Bu düşüncelerle Engelliler Haftası'nın toplumsal farkındalığı ve hassasiyeti arttırmasını temenni ediyor, tüm engelli kardeşlerime ve ailelerine sağlıklı ve mutlu bir ömür diliyor, sevgiyle selamlıyorum.

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.