ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR' ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR' ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Geleceğimizin Mimarı Kıymetli Öğretmen Arkadaşlarım,

Tarihi, folklörü ve kültürüyle ülkemizin en güzel şehirleri arasında yer alan; geçmişinden bu güne eğitim şehri unvanıyla anılan  Artvin' imizde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Türk Milli Eğitiminin amaçları doğrultusunda bütün eğitim kademelerinde hem nicel hem de nitel gelişimi sağlama noktasında siz değerli öğretmenlerimizle yolumuza devam ediyoruz. Büyük sorumluluklar taşıyan, maneviyatı yüksek bu yolda siz değerli meslektaşlarımla omuz omuza vermenin gururunu yaşıyorum.

Değerli meslektaşlarım,

Öğretmenlik bitmeyen bir sevda , karşılık beklemeksizin verilen emek, vatanını , milletini kendinden önce düşünmek, hiç tanımadığın bir hayatın güzelleşmesi için çabalamak ve bir çocuğun gülümsemesini kendine ilke edinmektir.  Öğretmenlik; fedakârlıktır, merhamettir, hoşgörüdür. Öğretmenlik öyle bir meslektir ki bütün sevgileri içinde barındırır. Yüreğinde bu duyguları taşıyan bir öğretmen avuçlarına aldığı çocuklarla beraber başarı merdivenlerini hızla çıkacak, ülkemizi en üst seviyelere taşıyacaktır. Sizlere bu konuda çok güveniyoruz. İnançla çıktığımız bu kutsal yolculukta yılmadan yorulmadan hedeflerimize ilk günkü aşkla devam edeceğimize gönülden inanıyoruz. 

Aramıza yeni katılan öğretmen arkadaşlarım, meslek hayatınız boyunca ilk günkü heyecanınızı ve azminizi kaybetmemeniz ve her zaman örnek alınan bir öğretmen olmanız temennisiyle hepinize başarılar diliyor, sizlere eğitim camiamıza hoş geldiniz diyorum.

Emekli olarak aramızdan ayrılan saygıdeğer üstadlarım, sizlere mesleğimize ve ülkemize verdiğiniz hizmetler için yetiştirdiğiniz bütün öğrenciler adına ve kendi adıma öncelikle teşekkürlerimi sunuyorum. Sınıflarınız, çocuklarınız artık bizlere emanettir. Sizlerin de emeklilik yıllarınızı huzur ve sağlık içinde geçirmenizi diliyor, hepinize saygılarımı sunuyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete irtihall etmiş bütün öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, sizlerin huzurunda bütün öğretmenlerimizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

Öğretmenler günümüz kutlu olsun.

22-11-201922-11-201922-11-201922-11-201922-11-201922-11-201922-11-201922-11-2019

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.