ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR' ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR' ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Saygıdeğer Meslektaşlarım;

Öğretmenlik, meslekten öte bir yaşam biçimidir. Geçmişi geleceğe ulaştıran, bir kültürden ötekine, bir kimlikten diğerine kaynaştıran, bireyleri sevgide ve iyilikte birleştiren bir köprüdür öğretmen.

Peygamberlik mesleği olarak adlandırılma lütfuna nail olan ve bu topraklar üzerinde "kutsal" olarak atfedilen tek meslektir öğretmenlik.

Bilginin her geçen gün kendini yenileyerek çoğaldığı, teknolojinin çok hızlı bir şekilde ilerlediği günümüz dünyasında, yeni nesillerimizi doğru ve faydalı olana yönlendirmek, her zamankinden daha büyük bir önemi ifade etmektedir. Bu hususta da en büyük görev, şüphesiz ki öğretmenlerimizin omuzlarındadır.

Milli ve manevi değerlerine bağlı, bilimsel ve akademik çalışmalarda öne çıkan, erdemli, ahlaklı, yaptığı her işi en iyi şekilde yapan, ülkemizi 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine emin adımlarla ilerletecek bir nesil, öğretmenlerimizin eseri olacaktır. Ayrıca Koronavirüs salgını döneminde her alanda özveriyle toplum hizmeti yürüten öğretmenlerimizin çabaları takdire şayandır.

Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Millet Mektepleri Başöğretmenlik unvanının verilişinin 92. Yılında, "24 Kasım Öğretmenler Günü" vesilesiyle Artvin' deki meslektaşlarım başta olmak üzere, tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü tebrik ederim.

Ebediyete irtihal eden başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve Şehit öğretmenlerimizi rahmetle anarken; bu kutsal mesleğe yeni başlayan genç arkadaşlarıma başarılı ve huzurlu bir meslek hayatı temenni eder, emekli olmuş öğretmenlerimize de hizmetleri dolayısıyla şükranlarımı sunarım.

Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun.

                                                

                                                                                                                                                                                                                             Fahri ACAR

                                                                                                                                                                                                                  Artvin Milli Eğitim Müdürü

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.