ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR'ın 1. Dönem Sonu Karne Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR'ın 1. Dönem Sonu Karne Mesajı

2019-2020 Eğitim - Öğretim yılı birinci dönemini tamamladığımız bugünde öğrencilerimizin karne heyecanını tüm kalbimle paylaşıyorum.

Eğitim -öğretim; çağın gereklerine uygun olarak sürekli gelişen, bilim ve teknolojinin ışığında yenilenen bir süreçtir. Eğitim; insanı değerli kılar ve toplumu yüceltir, biz de bu bilinçle Artvin Milli Eğitim Müdürlüğü olarak başarıyı arttırmak için her zaman daha iyiye ulaşmayı hedefliyor ve çalışmalarımızı bu anlayışa göre planlıyoruz.

Sevgili Öğrencilerimiz,

Sizler Türkiye'mizin geleceği, evimizin neşesi, aziz milletimizin saygın birer ferdisiniz. Aldığınız karne sadece dönem boyunca yaptığınız çalışmaların ve sergilediğiniz çabanın bir belgesidir. Karne kesinlikle kişiliğinizin, erdemlerinizin veya zekânızın göstergesi değildir.

Eğitim ortamlarında kazandığınız akademik gelişim, alınan notlar,  kadar duygusal ve davranışsal gelişim, kazanılan sosyal beceriler ve sahip olunan insani değerler de son derece önemlidir.  Çalışmak ve hayata ümitle bakmak, insanın en büyük hazinesidir.

Sizlerin de bu anlayış doğrultusunda merak ve yaratıcılığınızla geleceğe hazırlanacağınızı ümit ediyorum. Çalışmalarınızın karşılığı olan karne heyecanınızı ben de paylaşıyor, sizlerle birlikte aynı sevinci yaşıyorum. Hepinize sosyal hayata karışabileceğiniz sağlıklı, mutlu ve huzurlu tatiller diliyorum.

Değerli Meslektaşlarım,

Öğrencilerimizi yetiştirmek adına özveriyle yürüttüğünüz tüm çalışmalarınızı ve azminizi yürekten destekliyorum. Öğrencilerinizi evlatlarınızdan farklı görmediğinizi, tüm gücünüzle onların en iyi şekilde yetişmesi adına bu kutsal mesleği icra ettiğinizin farkındayım. Geleceğimizi inşa etme yolunda, eğitim adına yaktığınız meşaleyi sonsuza dek taşıyacağınıza yürekten inanıyorum.

Saygıdeğer Velilerimiz,

Çocuklarımız, bizim en değerli varlıklarımızdır. Onlar için ne kadar çok çalışsak azdır. Geleceğimizin güvencesi çocuklarımızın iyi bir eğitim almaları tüm eğitim camiamızın ortak amacıdır.

Sevgili anne-babalar, karne çocuklarımızın akademik gelişimini gösteren bir belgedir. Ancak karnenin her şey olmadığını özellikle belirtmek isterim. Başarı birden fazla faktöre bağlıdır, çocuklarımızı sadece karne notlarına göre değerlendirmeyiniz. Karnedeki notları nasıl olursa olsun çocuklarımızın bu notlardan daha önemli ve değerli olduğunu onlara her zaman hissettirmeliyiz. Karşılaştığımız durum ne olursa olsun çocuklarımıza duyduğumuz güveni ve şartsız desteği her zaman sürdürmeliyiz.

Sizlerle bir ve beraber olacağımız inancıyla; çocuklarımızla birlikte sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir tatil geçirmenizi temenni ediyorum.

 

 

 

 

 

 

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.