ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR'ın 1. Dönem Sonu Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR'ın 1. Dönem Sonu Mesajı

Dünyanın içinden geçtiği Covid-19 salgın sürecinde ilimizdeki 158 okulumuzda, 2114 öğretmenimiz ve 24663 öğrencimizle 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılının birinci yarısını tamamlamış bulunmaktayız.

            Bu yarıyıl çocuklarımızla birlikte uzaktan eğitim ve kısmen de olsa bazı kademelerde seyreltilmiş yüz yüze eğitimle, eğitim öğretim faaliyetlerimizi sürdürdük. Bu dönemi öğrencilerimizin en yüksek oranda davranış kazanımıyla geçirebilmelerini için çaba harcadık.

Bakanlığımızın teknolojik alt yapısı EBA ve diğer çevrimiçi ağları kullanarak uzaktan eğitimle derslerimizi yürüttük. Bununla birlikte öğrencilerimizin bilişsel, fiziksel, sosyal, duygusal ve sanatsal yeteneklerini geliştirmek, öğretmenlerimize ve velilerimize farklı eğitsel deneyimler kazandırmak için onlarca, yüzlerce etkinlik planladık ve yürüttük.

Amacımız yüz yüze eğitimde olduğu gibi uzaktan eğitimde de tüm paydaşlarımıza dokunabilmekti. İnternet erişimi olamayan öğrencilerimize internet erişimi, tablet imkânı olamayan öğrencilerimize tablet sağlamak için il genelinde çalışmalar yürüttük.

Olumlu açıdan bakarsak salgın dönemi eğitim camiamız ve öğrencilerimize farklı yaşam deneyimleri kazandırdı. Bu süreç zorluklarla baş edebilme, karşılaştığımız problemlere yeni çözüm önerileri geliştirme becerileri kazandığımız bir süreç oldu. Bu zorlu süreç ülke ve il olarak kriz durumlarını yönetmedeki becerimizi ortaya koyduğu için kendimize olan güvenimizi de arttırdı.

Kıymetli Meslektaşlarıma; bu olağan dışı dönemde öğrencilerimizin hepsine ulaşabilmek ve onlara faydalı eğitsel içerikler sunmadaki gayretleri için,

 Saygıdeğer Velilerimize; bu süreçte eğitim camiamıza verdikleri tüm destekler için,

Sevgili Öğrencilerimize ise bu dönemde yaşadıkları sosyal ve psikolojik gerginliği atlatarak kendilerine sunulan eğitim olanaklarından en üst düzeyde faydalanmak adına göstermiş oldukları gayret için teşekkür ederim,

Sevgili öğrenciler, kıymetli meslektaşlarım, Covid-19 salgını ile mücadelemiz devam ediyor. Tatil sürecindeki tüm hareketliliğimiz ve faaliyetlerimizde öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin ve velilerimizin bu konuda uymaları gereken kurallara hassasiyetlerinin devam etmesi büyük önem arz etmektedir.

            İkinci dönem okullarımızda yüz yüze eğitimle, sağlık ve huzur içinde birlikte olmak dileğiyle, iyi tatiller dilerim.

 

                                                                                                                                                          Fahri ACAR

                                                                                                                                                                                                                                                                            İl Milli Eğitim Müdürü

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.