ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR'ın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR'ın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

19 Mayıs 1919, büyük kurtuluş mücadelemizin başlangıcı, kaderimiz ve karakterimiz olan bağımsızlığımızın ilk adımı olarak Türk ve dünya tarihine altın harflerle yazılmıştır.

Bu tarih şanlı geçmişimizi, yükselen geleceğimize bağlayan bir köprüdür. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün gençlerimize duyduğu sarsılmaz güvenin sembolüdür.

Kendi tarihini, kültürünü bilen; milli benliğine sahip çıkan ve değerlerini gelecek nesillere aktarabilen milletler ancak ilelebet yaşarlar.

Ülkemizin geleceği, her alanda kendini yetiştirmiş, atalarından aldığı güçle hiç durmadan ilerleyen gençlerimizin omuzlarında yükselecektir.

Artvin eğitim camiası olarak üstlendiğimiz sorumluluğun bilincindeyiz. Tüm imkânlarımızla; bağımsızlığın idrakinde ve çağın gereksinimlerini karşılama azmini kuşanmış bir gençliğin yetişmesine öncülük etmekteyiz.

         Nasıl ki, 101 yıl önce birlik ve beraberliğimizi koruyarak, bağımsızlık ruhuyla istikbalimizi yaşattıysak, bugün de yüce milletimizin damarlarında dolaşan aynı inançla hedeflerimize ilerlemeye devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı en içten duygularımla kutluyor; başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz vatanımız için canlarını feda eden tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

 

                                                                                                                                                                                          Fahri ACAR

                                                                              Artvin İl Milli Eğitim Müdürü

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.