ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ FAHRİ ACAR'IN 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ FAHRİ ACAR'IN 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

Bugün Büyük Önder Atatürk'ün Samsun'da tutuşturduğu kurtuluş meşalesinin, Anadolu'da elden ele, gönülden gönüle dolaşmasının 102. yıldönümünü kutluyor olmanın coşkusunu ve gururunu yaşıyoruz.

Tarihi şanlı destanlarla dolu milletimizin İstiklal yolunda en önemli hazinesi, ülkemizi 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine taşıyacak gençleri olmuştur. Tarih; Çanakkale'de canını hiçe sayan gencecik yiğitlerini, Samsun'da Mustafa Kemal Atatürk'ün peşinden koşan erlerini, İzmir'i düşman askerlerine dar eden kahramanlarını ve daha nicelerini unutmayacaktır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, tarihi boyunca bağımsız yaşamış ve Dünya üzerindeki varlığını daima hür ve bağımsız olarak sürdürmüş, düşman güçlerin tehdidine "Milletin istiklâlini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır." sözüyle cevap vererek bu şanlı mücadeleyi başlatmıştır.

 Sevgili Gençler,

Atatürk diyor ki: "Sizler, yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz. Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler asla ve asla yorulmazlar."

Sizlere emanet edilen bu topraklarda; şuurunuzu milli benliğiniz ve geçmişinizle yoğurarak şekillendireceksiniz. Bu konuda size olan inancımız tamdır. Her konuda tam ve donanımlı olan, milli ve manevi değerlerine bağlı, geleceğini sağlam adımlarla inşa eden siz değerli evlatlarımızla nice 19 Mayıslara...

Bu vesileyle Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere, vatanımızın bağımsızlığı ve bütünlüğü uğruna canlarını veren aziz şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anar, tüm vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı´nı en içten dileklerimle kutlarım.

 

                                                                                                            Fahri ACAR

                                                                                                                           Artvin İl Milli Eğitim Müdürü

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.