ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı  Mesajı

Egemenliğin kayıtsız şartsız millette devredildiği Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 100. yılına erişmesinin gurur ve sevinci içindeyiz.

Bu gurur ve sevincin yanı sıra Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızın 100. Yıl dönümünü küresel bir salgın haline gelen Covid-19 sebebiyle arzu ettiğimiz şekilde kutlayamıyor olmanın burukluğunu yaşıyoruz.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin ilk başkanı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk: "Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir!" demek suretiyle millet egemenliğine dayanan bir demokrasi anlayışının temelini atarken, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza verdiği önemin ve duyduğu güvenin bir ifadesi olarak bu bayramı onlara armağan etmiştir.

Sevgili Çocuklar,

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından tüm dünya çocuklarına armağan edilen bu güzel günü, sizlerle birlikte evlerimizde kalarak dışarıya çıkmadan elimizden geldiğince aynı sevinç ve coşkuyla kutlamaya çalışıyoruz.

Çok yakında bu boş sokakları, bu ıssız alanları yine sizin tatlı gülüşleriniz çınlatacak, okullar, caddeler, parklar sizin cıvıltılarınızla hayat bulacaktır.

O güzel zamanlar gelinceye kadar hepinizden evlerinizde kalmanızı ve biz büyüklerinize, Türkiye Devletine ve Türk hekimlerine güvenmenizi istiyoruz.

Bu ülkenin aydınlık yarınları sizlersiniz, bizler sizinle, sizler için varız. Tüm çabamız yüreği çocuk düşleriyle dolu siz yavrularımıza, daha güzel bir gelecek bırakabilmek içindir.

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin ve Türkiye Büyük Millet Meclisimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, aziz şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, bugünü anlamlandıran ve geleceğimizin teminatı olan tüm çocuklarımızı sevgiyle kucaklıyorum.

Bu anlamlı tarihin bizi bu salgından kurtaracak günlerin şafağı olduğuna inanarak, bu kutlu bayramın 100.yıl dönümünün dünyaya sağlık, barış ve mutluluk getirmesi temennisiyle tüm dünya çocuklarının "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını" kutluyorum.

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.