ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ FAHRİ ACAR'IN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ FAHRİ ACAR'IN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

102 yıl önce 23 Nisan 1920'de hakimiyetin kayıtsız şartsız millete ait olduğunu kanıtlayan Birinci Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışı; Kurtuluş Savaşı'nın kazanılmasında ve Cumhuriyet'in ilan edilmesinde çok önemli bir adım olmuştur. Cennet vatanımızda milletçe bağımsız olarak yaşıyorsak ve topraklarımız üzerinde söz hakkı sadece Türk milletine aitse tüm bunları geçmişte bizlere güzel bir vatan ve gelecek miras bırakma mücadelesi veren Aziz milletimize borçluyuz.

Sevgili Çocuklar,

Bizler, dedelerimizin miras bıraktığı güzel vatanımıza sahip çıkmak için çalışmaya, üretmeye ve sizleri yetiştirmeye tüm gayretimizle devam ediyoruz. Gelecekte sizlerden de güzel nesiller yetiştirmenizi, gelişen ve değişen çağa kültürel mirasımızdan uzaklaşmadan ayak uydurmanızı, yeni teknolojileri yakından takip etmenizi, yeni ve insanlığa faydalı teknolojiler üretmenizi, tüm bunları yaparken elbette öncelikle iyi ve ahlaki değerlerine sahip çıkan erdemli insanlar olmanızı istiyoruz. Gelecekte ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesinin üzerine çıkaracağınızdan ve Cumhuriyeti ilelebet koruyup yaşatacağınızdan eminiz.

Vatanına faydalı bireyler olmak için öğretmenlerinizin rehberliğinde ilerlemeye bugünden başlamalı; ülkemizi bilimde, sanatta, sporda, edebiyatta ve teknolojide en üst seviyelere çıkarmak için yılmadan usanmadan çalışmaya devam etmelisiniz. Bu anlamlı günün sizlere armağan edilmesinin ve güzel vatanımızın sizlere miras bırakılmasının Aziz milletimizin evlatlarına olan güveninin bir göstergesi olduğunu unutmamalı; mirasınızı sahiplenmeye, korumaya ve yüceltmeye gayret etmelisiniz.

Bu düşüncelerle Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını, vatanımızın bekâsı için canlarını feda eden Aziz Şehitlerimizi ve Birinci Meclisimizin üyelerini saygı, rahmet ve minnetle anıyorum.

Milli Egemenliğimizin sembolü Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılışının 102. yılını, ülkemizdeki ve dünyadaki tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en kalbi duygularla kutluyor, geleceğimizin teminatı çocuklarımızı sevgiyle selamlıyorum.

 

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.