ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

"Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir. İdare usulü, halkın geleceğini bizzat ve bilfiil idare etmesi esasına dayanır. Türkiye Devletinin hükümet şekli cumhuriyettir."  ifadeleriyle ilan edilen Cumhuriyetimizin 97. yılını kutluyor olmanın gururunu milletçe yaşıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün öncülüğünde, tarihte eşine az rastlanır bir destanla kurulan Türkiye Cumhuriyeti, o günden bu yana geleceğe emin adımlarla yürümekte 2023, 2053, 2071 hedeflerine doğru azim ve kararlılıkla ilerlemektedir.

         Türk Milleti'nin karakterine en uygun idare biçimi olan Cumhuriyet, milletimize emanet edilmiş en büyük mirastır. Bizlere emanet edilen bu mirasa sahip çıkmak ve onu gelecek nesillere aktarmak, bu vatan toprağı üzerinde yaşayan her ferdin sorumluluğudur.

Bizler eğitim camiası olarak, Cumhuriyetimizin benimsediği ilkeleri muhafaza ederek milletimizi hak ettiği muasır medeniyetler seviyesinin de ilerisine taşıma gayreti ve tüm değerleriyle sonsuza değin yaşatma amacıyla yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz.

          Bu duygu ve düşüncelerle, Türkiye Cumhuriyeti´nin ilk Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor; milletimizin ve eğitim camiamızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı´nı en içten dileklerimle kutluyorum.

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.