ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR'ın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR'ın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

Bizler; 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' diyen, insanı 'yaratılmışların en şereflisi' olarak gören bir medeniyetin mirasçıları olarak, farklılıklarımızı bir engel değil zenginlik olarak gören bir kültürün mirasçılarıyız.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü, toplumumuzun ayrılmaz bir parçası olan özel gereksinimli bireylere karşı sorumluluklarımızı bir kez daha hatırlamamızı sağlaması açısından çok önemli bir gündür.

Bu anlamda; Artvin Milli Eğitim Ailesi olarak özel gereksinimli öğrencilerimizi, eğitim sistemimizin ayrılmaz bir parçası olarak görüyoruz. İlimizde yürüttüğümüz projeler ve yaptığımız çalışmalarla özel gereksinimli öğrencilerimizin; spordan sanata, bilimden teknolojiye, akademik başarıdan sosyal yaşama kadar hayatın her alanında kendilerini gerçekleştirmeleri için çalışıyoruz.

Çünkü engelli bireylerimizin desteklenmeleri halinde neleri başarabileceklerini görüyoruz, biliyoruz. Hiçbir engelin seçim olmadığını, her sağlıklı insanın bir engelli adayı olduğu gerçeğinin unutulmamasını temenni ederiz.

Bu vesile ile özel çocuklarımızı her daim özel ilgi ve alakayla yetiştiren kıymetli ailelerine ve onlara kendi evladı gibi eğitim olanakları sunan öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.

Engellerin hep birlikte çalışarak aşılacağı, engelsiz bir dünya temennisiyle 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nü kutlar, sağlıklı, mutlu ve huzurlu yarınlar dilerim.

 

                                                                                                                                                                                               Fahri ACAR

                                                                                                                                                                         İl Milli Eğitim Müdürü

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.