ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR'ın Engelliler Haftası Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR'ın Engelliler Haftası Mesajı

      Bizler tarih boyunca "Yaradılanı severiz; yaradandan ötürü." ilkesiyle yetişen, insanı insan olduğu için seven, farklılıkları zenginlik ve güzellik olarak gören bir kültürün mensuplarıyız.

Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, özel gereksinimli öğrencilerimiz için özel eğitim okullarımız, okullarımızdaki özel eğitim sınıflarımız, okullarımızda yürütülen kaynaştırma programlarımızla özel gereksinimli öğrencilerimize en iyi eğitimi vererek, onların topluma üretici bireyler olarak katılmaları için çalışmalarımızı özveriyle sürdürmekteyiz. İlimizde yaşayan, özel gereksinimi ne kadar ağır olursa olsun her çocuğa eğitime erişimi ve gelişim özelliklerine en uygun nitelikli eğitimi sunmak için tüm ekibimizle birlikte çaba göstermekteyiz.

Unutulmamalıdır ki, engelli bireylerimizin hiçbir ayrıcalığa ihtiyaçları yoktur; tek beklentileri, onları oldukları gibi kabul etmek, üretimde, yönetimde ve hayatın her noktasında onlarla omuz omuza ilerlemek konusundaki kararlılığımızdır.

Ülkemizde ve dünyanın dört bir yanında, engelli bireylerimizin  "engel tanımayarak" elde ettikleri nice başarı, geleceğin dünyasında onların çok daha fazla söz sahibi olacaklarının en büyük kanıtıdır.

Ülkemizin Koronavirüsle mücadele ettiği ve engelinden dolayı dışarıya çıkamayan insanlarımızı daha çok anladığımız bu günlerde coşkumuzu sokağa taşıramasak da başta ilimizde eğitim görmekte olan özel gereksinimli öğrencilerimiz ve aileleri ile kurumumuzda çalışan engelli bireylerimiz olmak üzere, tüm engelli vatandaşlarımızın engelliler haftasını kutlar saygılar sunarım.

 

 

                                                                                                     Fahri ACAR

                                                                                                Artvin İl Milli Eğitim Müdürü

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.