ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ FAHRİ ACAR'IN ENGELLİLER HAFTASI MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ FAHRİ ACAR'IN ENGELLİLER HAFTASI MESAJI

" Her insan, bir değerdir. Onu değerli kılan birikimi ve birlikte yaşama bilincidir."

Her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen; Engelliler Haftası, engelli olarak tanımlanan bireylerimizin haklarına dikkat çekilmesi açısından oldukça büyük bir önem arz etmektedir.

Dünya olarak tecrübe ettiğimiz şu süreçte, özellikle sosyal yaşantımızın kısıtlanması dolayısıyla edinmiş olduğumuz yeni kazanımlar; engelli vatandaşlarımızı anlayıp onlarla empati kurabilmemiz açısından çok önemlidir.

Bilmeliyiz ki engelli olmak bir seçim değildir. Doğuştan olabileceği gibi sonradan var olan bir durum olabilmekte bu bağlamda hepimizin birer engelli adayı olduğunu hatırımızdan çıkarmamamız lazım. Bizi biz yapan kolumuz, gözümüz, kulağımız değil kalbimizdir. Zihnimizdeki ve gönlümüzdeki engelleri kaldıralım.

Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak özel öğrencilerimizin herhangi bir eksiklik ve zayıflık hissine kapılmalarına müsaade etmeden, onları tümüyle kucaklayıp milletimizin saygın ve eşit bir ferdi olduklarının bilinciyle yetiştirmek için tüm birimlerimizle birlikte çalışmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm engelli vatandaşlarımızın "Engelliler Haftası"nı kutlar aileleri ve tüm sevdikleri ile birlikte huzur, mutluluk ve sağlık dolu bir hayat geçirmelerini dilerim.

 

                                                                                                                                                        Fahri ACAR

                                                                                                                                                       Artvin İl Millî Eğitim Müdürü

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.