ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Fahri ACAR' ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Fahri ACAR' ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Bugün; Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün  "En Büyük Eserim" diyerek bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. Yıldönümü coşkusunu, millet olarak hep birlikte paylaşıyoruz.

29 Ekim 1923 tarihi Türk milletinin istiklal ve istikbal yolunda verdiği büyük kurtuluş mücadelesinin zaferle sonuçlandığı, millet egemenliğiyle taçlandığı kutlu bir gündür.

Bizler; eğitim camiası olarak Cumhuriyetimize olan sadakatimizle , Cumhuriyetimizin değerlerinin farkında ; onu hak ettiği muasır medeniyetler seviyesinin ilerisine taşıma gayreti ve azmi içerisinde sonsuza değin yaşatmayı kendimize ilke edindik.

Türk Milleti'nin karakterine en uygun idare biçimi olan Cumhuriyet Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Türkiye Cumhuriyeti her manası ile büyük Türk milletinin öz ve aziz malıdır. Kıymetli evlâtlarının elinde daima yükselecek, ebediyen yaşayacaktır." veciz sözünde işaret ettiği gibi 2023 Büyük Türkiye hedeflerine ulaşmadaki en büyük şiarımızdır.

Bu duygularla, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Cumhuriyetin kurulmasında ve yaşatılmasında vatanı ve milleti için mücadele eden şehit ve gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. 

Fahri ACAR

Artvin İl Milli Eğitim Müdürü

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.