ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Fahri ACAR' ın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Fahri ACAR' ın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

Birleşmiş Milletlerin 1992 yılında aldığı kararla Dünya Engelliler Günü ilan edilen 3 Aralık;  toplumumuzun azımsanmayacak kadar önemli bir kısmını teşkil eden engelli bireylerin topluma kazandırılması, sorunlarının gündeme getirilmesi ve geleceğe güvenle bakabilmeleri adına tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır.     

İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak engeli olan çocuklarımızın kendilerini doğru ifade edebilecekleri ortamda,  küçük yaşlardan itibaren ilgi ve yeteneklerine göre eğitim alma fırsatı sağlayarak onların kendilerine yetebilen ve yaşamlarını başkalarına ihtiyaç duymadan sürdürebilen bireyler olarak yetiştirilmeleri temel politikamızdır. Tüm öğrencilerimizi mutlu ederek, hiçbirini diğerinden ayırmadan, ailelerini de topluma entegre edip,  topyekun bir mutluluk yakalayarak, engelli çocuklarımızın hayata tutunmaları için onlara fırsatlar sunmaya çabalıyoruz.

Ülkemizde her türlü engeline rağmen sevgisine engel koymadan hayatına birçok başarı öyküsü sığdıran nice güzel insanlar var. Bu insanlar inanç ve azmin önünde hiçbir engelin duramayacağının en güzel kanıtlarıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle 3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle tüm engelli kardeşlerimize sağlık, huzur ve mutluluklar diliyorum.

Fahri ACAR

İl Millî Eğitim Müdürü

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.