ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Fahri ACAR' ın Göreve Başlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Fahri ACAR' ın Göreve Başlama Mesajı

16.09.2019 tarihi itibariyle Artvin İl Milli Eğitim Müdürü olarak görevime başlamış bulunuyorum.

Tarihi, folklörü ve kültürüyle ülkemizin güzide şehirleri arasında yer alan; doğa harikası, huzurlu ve güvenilir şehir unvanıyla nam salmış Artvin'imizde eğitim adına bu sorumluluğu üstlenmenin, bu görevi yapacak olmanın heyecanı ve onurunu yaşıyor; bizleri bu göreve layık gören başta Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Sayın Milli Eğitim Bakanımıza şükranlarımı arz ediyorum.

Dünyamızın bilgi çağını yaşadığı bu dönemde eğitimin asıl amacı: düşünen, anlayan ve yorumlayan; ürettiklerini insanlık hayrına sarf eden bireyler yetiştirmektir.

Öğrencilerimizin yirmi birinci yüzyıl becerileriyle donatılması amacıyla araştırma, geliştirme, teknolojik yapım, donatım ve benzeri tüm imkânlarımızı seferber ederek, eğitimin çeşitli kademelerinde edindiğim bilgi, beceri ve tecrübenin ışığında, çocuklarımızı merkeze alan bir ekosistem hazırlamanın gayreti içerisinde olacağız.

Artvin geçmişten günümüze bir eğitim şehri olagelmiştir. Eğitim kurumlarımızdaki tüm çalışanlarla birlikte ekip halinde aktif olarak bu sürecin içinde yer alacağız. Ülkemizin amaçladığı vizyon projeleri istikametinde çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdürerek 2023, 2053 ve 2071 hedeflerini hayata geçirecek yarının büyüklerini bugünden akademik, sosyal, manevi ve ahlaki gelişim alanlarında yetiştireceğiz.

"Önce Çocuklarımız, Önce Eğitim" anlayışıyla nesnel, ölçülebilir sonuçları olan projelerle Artvin'imizde eğitimin niteliğini daha yukarılara çıkaracağız. Okullarımızda akademik etkinliklerle, öğrencilerimizin derslerdeki başarı oranlarını artmasıyla birlikte sanat, spor ve kültürel alanda gelişimlerini de destekleyerek çok yönlü ilerlemelerini sağlamaya çalışacağız.

Bizlerden önce bu şehre hizmet eden kıymetli eğitim yöneticilerimize teşekkür ediyorum.

Artvin' de eğitime dair sözü, fikri, projesi olan herkese gönlümüzün de makamımızın da kapısı açık olmaya devam edecektir.  Görevime başlarken ekip arkadaşlarıma, okul/kurum yöneticilerimize,  öğretmenlerimize, personelimize ve velilerimize saygı ve selamlarımı sunar, eğitim camiasının temel unsuru olan sevgili öğrencilerimizin eğitim adına attığı her adımın başarıya dönüşmesini temenni ederim. Rabbim Artvin'imize hayırlı hizmetler yapmayı bizlere nasip eylesin.

Saygılarımla...

 

Fahri ACAR

        Artvin İl Milli Eğitim Müdürü

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.