ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Fahri ACAR'ın Birinci Dönem Ara Tatil Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Fahri ACAR'ın Birinci Dönem Ara Tatil Mesajı

Sevgili öğrencilerimiz, değerli meslektaşlarım ve kıymetli velilerimiz,

Bu yıl ilk defa uygulanacak olan 18-22 Kasım birinci dönem ara tatilinde Bakanlığımızca belirlenen 16 ana başlık etkinlik türündenİl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından öğrencilerimize yönelik 197 etkinliğin yer aldığı bir program hazırlanmıştır.

Gezi, sağlık ve çevre, doğa, bilgi ve teknoloji, iletişim, okuryazarlık, sanatsal faaliyetler, sportif faaliyetler, araştırma ve gözlem, oyun oynama ve bulmaca çözme, sosyal sorumluluk, günlük yaşam becerileri, el sanatları, bilim, yardımlaşma, kariyer planlaması ve aile günü  ana başlıklarından belirlenen etkinlik türleriyle çocuklarımız ara tatillerini doğayla, sporla, kültürle, sanatla, milli ve evrensel değerlerimizle geçirecek; tatillerini eğlenceli ve nitelikli değerlendirmenin getirdiği mutlulukla yeni döneme motivasyonları daha yüksek başlayacaklardır.

Sevgili velilerimiz, ara tatil eğitime ara vermek değildir.  Çocuklarımız bu bir hafta eğitime okul dışında oyunla, bilimle, etkinliklerle, değerlerimizle devam edecek, hayatın içinde bizzat öğrenecek ve yaşayacaktır.Sizler çocuklarımızın tatillerini en verimli geçirmeleri için Müdürlüğümüzce hazırlanan bu etkinliklerden çocuğunuza uygun etkinlikleri seçip beraber uygulayarak onlara destek olunuz.

Bütün bu duygu ve düşüncelerle hepinize şimdiden verimli ve huzurlu tatiller dilerim.

                                                                                                              Fahri ACAR

                                                                                                   Artvin Milli Eğitim Müdürü

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.