ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MÜDÜRÜ ACAR'IN KÜTÜPHANELER HAFTASI MESAJI

İL MÜDÜRÜ ACAR'IN KÜTÜPHANELER HAFTASI MESAJI

Kitaplar; insanların duygu ve düşüncelerini geliştiren, yeni kapılar açan ve yol gösteren önemli varlıklardır. Bilmediğimiz yerleri, tanımadığımız insanları bize tanıtan kitapların hayatı öğrenme ve yaşama dair fikirler üretmede etkisi çok büyüktür. Düşünen bir varlık olan insanoğlu, kitaplar sayesinde fikirler üretmiş ve bu ürettiği fikirler ile toplumun gelişmesini sağlamıştır. Bunu yaparken hayatın her döneminde kitaplara ihtiyaç duyan insanoğlu, fikirlerinin doğruluğunu ispatlamak ve düşünüp araştırdığı konuyla ilgili kaynaklar aramaya yönelmiştir. Bu bakımdan da kütüphaneler bilgiye ulaşmada önemli alanlar haline gelmiştir.

Kitapların ve kütüphanelerin önemine inanarak Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yürüttüğümüz Okuyan Artvin projesi kapsamında "Ekranı Kapat Kitabını Aç" sloganı ile düzenlediğimiz okuma saatleri, okur- yazar buluşmaları programı, okullarımızda sıfır atık kütüphaneler kurulması, kütüphanelerin zenginleştirilmesi gibi birçok farklı çalışmaya imza atıyoruz. Temennimiz bu çalışmalarımız ile daha çok yavrumuza ve insanımıza okuma alışkanlığı kazandırarak okuma kültürünü ilimizin her noktasına yaymaktır.

Bu düşüncelerle Kütüphaneler Haftasını en içten dileklerimle kutluyor, bu haftanın ilimizde ve ülkemizde kitap okuma alışkanlığına, bilgiye ve öğrenmeye olan ilgiyi daha da artmasını temenni ediyorum.


28-03-2022

Dere Mah. Şehit Ömer Zeki Varan Sok. No35 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.