ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürü Fahri ACAR Artvin Geneli Tüm Eğitim Yöneticileri İle Telekonferans Yaptı

İl Müdürü Fahri ACAR Artvin Geneli Tüm Eğitim Yöneticileri İle Telekonferans Yaptı

Telekonferans İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR başkanlığında İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, 8 İlçe Milli Eğitim Müdürü ve ilimizdeki tüm Okul Müdürlerinin , 140 eğitim yöneticisinin katılımıyla aynı anda gerçekleştirdi.

Toplantıda Koronavirüsle mücadele süreci, uzaktan eğitim çalışmaları, psikososyal destek etkinlikleri ve telafi eğitimi başlıkları değerlendirildi.

Toplantının açılışını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR " Dünya ve ülke olarak tarihi bir süreçten geçiyoruz. Ülke olarak başarılı bir şekilde yürüttüğümüz çalışmalarla pandemiye karşı önemli bir yol katettik... Artvin'de Koronavirüsle mücadele kapsamında yapılan çalışmalarda Milli Eğitim Camiası olarak sürecin en başından itibaren İl Sağlık Müdürlüğüne ve hastanelerimize personel, maske, siperlik, tulum sağladık sağlamaya devam ediyoruz. Pansiyonlarımızı, Öğretmenevlerimizi sağlık çalışanlarımızın hizmetine sunduk. Öğretmenlerimiz vefa gruplarında, gurbet gruplarında görev aldılar. Öğretmenlerimiz tarafından kurulan gönüllüler grubu yaptığı çalışmalarla her kesimin takdirini topladı... Mayıs ayında enerjimizi ve çalışma tempomuzu arttırarak uzaktan eğitim çalışmalarımızı daha sistematik bir şekilde bütün öğretmen, öğrenci ve velilerimiz işin içine katarak devam edeceğiz. Elimizde dünyaya örnek olarak gösterebileceğimiz bir uzaktan eğitim altyapımız var. Bunu etkin olarak kullanıp öğrencilerimizin öğrenme kayıplarını azaltmaya, özellikle sınava girecek öğrencilerimizin başarılarını arttıracak önlemler almaya, psikososyal destek çalışmaları yapmaya devam edeceğiz" dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR toplantıda ilimizde Merkez 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi ve Murgul Anadolu İmam Hatip Lisesinin önümüzdeki eğitim-öğretim döneminden itibaren sınavla öğrenci almaya başlayacağı ve Arhavi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Kimya bölümünün açıldığı bu bölümün bölgemizde tek olduğu bilgilerini paylaştı.

Toplantı katılımcılardan gelen soruların cevaplandırılmasının ardından dilek ve temennilerin alınmasıyla sona erdi.

05-05-202005-05-202005-05-202005-05-202005-05-202005-05-202005-05-202005-05-202005-05-2020

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.