ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürü Fahri ACAR Artvin Medya Tv Canlı Yayınına Katıldı

İl Müdürü Fahri ACAR Artvin Medya Tv Canlı Yayınına Katıldı

Artvin Medya Tv kanalında canlı olarak yayınlanan 8. Gün programına konuk olan İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR, eğitim gündemi hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Programda Gazeteci Turan ALTINKAYA'nın soruları yanıtlayan ACAR, kademeli ve seyreltilmiş olarak okul öncesi ve ilkokul birinci sınıf öğrencilerimiz için başlayan yüz yüze eğitim hakkında açıklamalarda bulundu.

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR, 2020-2021 eğitim öğretim yılını ilimizde 31 Ağustosta tarihinde 157 okulumuzda 2100 öğretmenimiz, 25200 öğrencimizle uzaktan eğitimle başladığını, 21 Eylülde ise kademeli ve seyreltilmiş olarak okul öncesi ve ilkokul birinci sınıf öğrencileri için okullarımızda yüz yüze eğitime başlandığını kaydetti.

8. Sınıf öğrencilerimizin %53'ü, 12. Sınıf öğrencilerimizin ise %62'sinin Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına devam ettiğini belirten ACAR, okul öncesi ve birinci sınıf dışındaki kademelerdeki öğrencilerimizin uzaktan eğitim yöntemiyle eğitimlerine devam edeceklerini, uzaktan eğitime ulaşmakta zorluk çeken öğrencilerimiz için ilimiz genelinde 80 EBA Destek Noktası oluşturulduğunu belirtti.

Okullarımızda yüz yüze eğitim için yürütülen hazırlık çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunan ACAR, Bakanlığımızca belirlenen kurallar çerçevesinde okullarımızda fiziksel hazırlıklar yapıldığını,  ihtiyaç duyulan hijyen malzemeleri ve maskelerin okullarımıza ulaştırıldığını, sınıf mevcutlarının bölünmesi ve eğitimin planlanması konusunda kapsamlı hazırlıklar yapıldığını kaydetti.

21-25 Eylül haftasında öğrencilerimizin haftada 1 gün, devam eden haftalarda ise 2 gün okulda bulunacaklarını kaydeden İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR "Öğrencilerimizin sağlığı en önemli önceliğimizdir. Okullarımızda gereken bütün önlemleri alarak bugün yüz yüze eğitimle öğrencilerimize kavuştuk." dedi.

Canlı yayında Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde, öğrencilerimizin pandemi ile mücadele kurallarını eğlenerek öğrenmeleri amacıyla hazırlanan  "Maske, Hijyen, Mesafe, Virüse Yok Müsaade" isimli eğitici animasyon filmi ile  "Dünyayı Koruyalım" isimli eğitici şarkı hakkında bilgi veren İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR, "Öğrencilerimizi pandemi ile mücadele konusunda bilinçlendirmek, onların dikkatlerini bu konuya çekmek ve okullarımızda uymaları gereken pandemi ile mücadele kurallarını eğlenerek öğrenmeleri sağlamak amacıyla başladığımız arayışımız sonucunda bu iki çalışmayı oluşturduk. Senaryo, beste ve şarkı sözleri öğretmenlerimize ait olan eğitici animasyon ve şarkımız sosyal medya hesaplarımızda büyük beğeni ile karşılandı. Yaklaşık 5 günde 1 milyona yakın kişiye ulaşan çalışmalarımız uluslararası bir firma tarafından İspanyolca, Arapça, Rusça ve İngilizce dillerine tercüme edilerek dünya çocuklarının kullanımına sunulmak isteniyor" dedi.

Canlı yayında izleyicilerden gelen soruları da yanıtlayan ACAR, bu yıl okullarımızda 500 temizlik, 80 güvenlik personelinin İŞ-KUR tarafından istihdam edileceğini, noter kurasının 23 eylülde çekileceği bilgisini paylaştı.

Bilgisayar ve interneti olmayan öğrencilerimize yönelik Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğünce başlatılan yardım kampanyası hakkında açıklamalarda bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR " Kampanya kapsamında hayırsever vatandaşlarımız, sivil toplum kuruluşları, dernekler ve iş adamlarımızla iletişim kurarak uzaktan eğitime ulaşmak için bilgisayarı olmayan öğrencilerimize tablet bilgisayar sağlamak istiyoruz. Kampanyadaki hedefimiz 1000 adet tablet bilgisayarı öğrencilerimize ulaştırmak" dedi.

          Programda Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan "Şehrimiz Artvin" kitabı hakkında bilgiler paylaşan ACAR, kitabın ortaokullarda seçmeli ders kitabı olarak kullanılacağını belirtti.

21-09-202021-09-202021-09-202021-09-202021-09-2020

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.