ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürü Fahri ACAR Artvin Medya Tv Canlı Yayınında Eğitim Gündemini Değerlendirdi

İl Millî Eğitim Müdürü Fahri ACAR, Artvin Medya Tv kanalında canlı olarak yayınlanan Serbest Bölge programına konuk olarak eğitim gündemi hakkında değerlendirmelerde bulundu.
İl Müdürü Fahri ACAR Artvin Medya Tv Canlı Yayınında Eğitim Gündemini Değerlendirdi

Bingöl'den kalkan askeri helikopterin kaza yapması sonucu şehit olan kahraman askerlerimizin anılarak başlanan programda Sıddık DALKILIÇ'ın sorularını yanıtlayan ACAR, 2020-2021 eğitim öğretim yılının genel değerlendirilmesinin ardından yerinde karar sürecinde belirlenen risk gruplarındaki kriterler doğrultusunda başlayan yüz yüze eğitim hakkında açıklamalarda bulundu. Sağlık Bakanlığı verilerine göre ilimizin yüksek risk grubunda olduğunu belirten ACAR, bu kapsamda ilimizde köy okullarında tam zamanlı, ilkokullarda seyreltilmiş olarak haftada iki gün, 8 ve 12. Sınıf seviyelerinde ise seyreltilmiş olarak tam gün yüz yüze eğitime başlandığını belirtti.

Ortaokul 5,6,7 ve lise 9,10,11. Sınıf öğrencilerinin uzaktan eğitim görmeye devam ettiklerini belirten ACAR, ilimizde vaka sayılarının azalması ve risk seviyesinin düşmesiyle birlikte bu sınıfların da yüz yüze eğitime başlayabileceğini hatırlattı.

İlimizde yüz yüze eğitime başlayan okullarımızda yapılan fiziksel hazırlıklar, kişisel mesafe ve hijyen çalışmaları hakkında bilgiler paylaşan ACAR, okulların evlerden sonraki en güvenli yer olduğunu belirtti.

Öğrencilerin okullarda uymaları gereken salgın kurallar hakkında bilgi veren ACAR, salgının kontrol altına alınmasında toplumun her kesimine büyük sorumluluklar düştüğünü ifade etti. ACAR, köy okullarındaki öğretmenlerimizin aşılama çalışmalarının başladığını bu çalışmanın kısa süre içerisinde tüm öğretmenlerimizi kapsayacağını belirtti.

Merkezi sınavlara hazırlık süreci hakkında bilgiler paylaşan ACAR, 8 ve 12. Sınıf öğrencilerimizi sınavlara hazırlık sürecinde desteklemek için Müdürlüğümüzce hayata geçirilen beceri temelli soru çözüm videolarının internet ortamında kullanıma sunulduğunu, ilimiz genelinde Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının devam ettiğini belirtti.

İzleyicilerden gelen soruları da yanıtlayan ACAR, "Tabletin Benden Kampanyası" ile toplanan 1615 tablet bilgisayarın öğrencilere ulaştırıldığını, Bakanlığımızca sağlanan tablet desteğini ile birlikte ilimizdeki toplam öğrenci sayısının yüzde onuna tablet sağlandığını ifade etti. ACAR, spor altyapısının güçlü olduğu Artvin'de öğrencilerin tercihlerinin de göz önünde bulundurularak Artvin Spor Lisesinin açıldığını ifade etti.

Gazi Ortaokulu yeni binasının inşaat palanında her hangi bir gecikmenin olmadığını belirten ACAR, mevcut okul binasının çevresindeki binaların güvenliğini sağlamak için sondaj ve jeoteknik çalışmaların yapıldığını, 24 derslikli olarak yapılacak yeni Gazi Ortaokulu binasının Artvin'e özgü proje ile yapılacağını, bünyesinde konferans salonunun olacağını belirtti.

ACAR, Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yılda üç kez yayımlanacak olan ve ilk sayısı çıkan  "BİLGEce Dergisi", "Uluslararası Covid-19 Kongresi Eğitimde Yeni Normlar Bildiri Metinleri Kitabı" ve "Şehrimiz Artvin" kitabı hakkında bilgiler paylaştı.

Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya SELÇUK'un teşrifleri ile 24-25-26 Haziran 2020 tarihinde yapılan Türkiye'nin ilk uluslararası Covid-19 kongresi olan "Eğitimde Yeni Normlar" online kongresinin Haziran 2021 tarihinde ikincisinin yapılacağının müjdesini vererek planlama ve hazırlığın sürdüğünü belirtti.

ACAR, sözlerini Artvin'in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yılını kutlayarak sağlık dilekleriyle tamamladı.

05-03-202105-03-2021

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.