ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MÜDÜRÜ FAHRİ ACAR CANLI YAYINDA EĞİTİM GÜNDEMİNİ DEĞERLENDİRDİ

İl Millî Eğitim Müdürü Fahri ACAR, Artvinli Tv kanalında 3 Haziran 2021 Perşembe günü Saat:20.00'de canlı olarak yayınlanan programa konuk olarak eğitim gündemi hakkında değerlendirmelerde bulundu.
İL MÜDÜRÜ FAHRİ ACAR CANLI YAYINDA EĞİTİM GÜNDEMİNİ DEĞERLENDİRDİ

Gazeteci Hatice Nur ERSÖZ'ün sorularını yanıtlayan İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR, 06 Haziran 2021 Pazar günü yapılacak olan Liselere Geçiş Sınavı kapsamında okullarda yapılan hazırlıklar ve sınavın uygulanış esasları hakkında bilgiler paylaştı.

ACAR, her öğrencinin kendi okulunda sınava katılacağını söyleyen ACAR, öğrencilerin güvenli bir ortamda sınava girmeleri için gereken tüm hazırlıkların tamamlandığını ifade etti. ACAR, ailelerin ve öğrencilerin kaygılanmamaları gerektiğini söyleyerek evlerden sonra en güvenli yerlerin okullar olduğunu söyledi.

Konuşmasına 2020-2021 eğitim öğretim yılında yapılan uzaktan ve yüz yüze eğitim çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulunarak devam eden ACAR, salgın sürecinde öğrenci, öğretmen ve velilere yönelik yapılan çalışmalar ile sürecin etkin bir şekilde yürütüldüğünü belirtti.

ACAR, kademeli normalleşme sürecinde seyreltilmiş olarak başlayan yüz yüze eğitim hakkında açıklamalarda bulunarak sözlerinde devam etti. 01 Haziran 2021 Salı günü tüm ilkokullarda ve okul bünyesindeki ana sınıflarında haftada 2 gün yüz yüze eğitime başlandığını belirten ACAR, 07 Haziran 2021 Pazartesi günü ise tüm ortaokul ve liselerimizde haftada 2 gün olarak yüz yüze eğitime başlanacağını, yüz yüze eğitimlere katılımın isteğe bağlı olduğunu söyledi.

Okul Bahçem Oyun Bahçem Projesi hakkında gelen soru üzerine açıklamalarda bulanan İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR, Artvin Valiliği himayelerinde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İl Özel İdaresi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan protokol ile hayata geçirilen projede okullarımızın bahçelerini güvenli oyun alanlarına dönüştürerek çocukların bütünsel gelişimlerine katkı sağlayan sportif ve geleneksel oyun alanları oluşturulacağını söyledi.

Artvin Milli Eğitim Müdürlüğünce yapılan projeler hakkında bilgiler paylaşan ACAR, eğitim kenti Artvin'de geniş karşılık bulan Okuyan Artvin Projesi hakkında bilgiler paylaştı. BİLGEce Eğitim Dergisinin ikinci sayısının yayımlandığını söyleyen ACAR, eğitim, bilim, kültür ve sanat dergisinin ilimizin tanıtımı açısından da önemli bir misyonu yerine getirdiğini belirtti.

Yeni Gazi Ortaokulu binasının inşaat palanında her hangi bir gecikmenin olmadığını belirten ACAR, mevcut okul binasının çevresindeki binaların güvenliğini sağlamak için jeoteknik çalışmaların yapıldığını, yıkım ve inşaat çalışmalarına kısa süre içerisinde başlayacağı bilgisini paylaştı. ACAR, eski Kazım Karabekir Lisesinin bulunduğu alanda İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitimi Merkezinin bir arada bulunacağı yeni bina inşaatına yakında başlanacağını söyledi.

ACAR sözlerini 21-22-23 Haziran 2021 tarihlerinde online olarak düzenlenecek olan "Uluslararası Covid-19 Sürecinde Eğitimde Yeni Normlar Kongresi-II hakkında bilgiler vererek sürdürdü. Yurt dışı ve yurt içinden 17 konuşmacının yer alacağı uluslararası kongrede bulunan 84 bildiri başvurusunun her geçen gün arttığını söyleyen ACAR kongre hazırlıklarının tamamlandığını ifade etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR LGS'ye katılacak öğrencilere başarı dileklerinde bulunarak sözlerini tamamladı.

04-06-202104-06-2021

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.