ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MÜDÜRÜ FAHRİ ACAR, ÇAY TV'DE YAYIMLANAN 25. SAAT PROGRAMININ KONUĞU OLDU

İL MÜDÜRÜ FAHRİ ACAR, ÇAY TV'DE YAYIMLANAN 25. SAAT PROGRAMININ KONUĞU OLDU

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR, Çay TV Ankara Temsilcisi İbrahim EKSİLMEZ'in sunduğu 25. SAAT programının konuğu oldu. Programda; okullarımızın kapalı olduğu salgın döneminde yapılan eğitim çalışmalarını değerlendiren ACAR; okulların tam zamanlı ve tüm kademelerde açılması, eğitimcilerin, destek personelinin ve velilerin aşılanması, yeni eğitim öğretim yılında başarıyı arttırmaya dönük yapılacak çalışmalar ile projelerden bahsetti.

Aşı konusunda değerlendirmelerde bulunan ACAR "Öğretmenlerimizin aşılanma oranını artık sistemde görebiliyoruz. Toplumun her kesiminde olduğu gibi okullarımızda da aşı olmayan eğitimcilerimiz, personelimiz var. Bu sebeple, aşı olmayacak personellerimizden haftada 2 defa PCR testi istenecek. İlimizde şu an %90 aşılanma oranına ulaşıldı. Aşı olmayan eğitimci ve destek personeli oranımız çok düşük. Bizler bu aşılama ve PCR testi oranını ilimizde en kısa sürede %100 yapacağız." dedi.

Okullarımızda alacağımız tedbirlerle okullarımızın kapanmasının önüne geçeceğimizi belirten ACAR, Bakanlığımızın ve Valiliğimizin aldığı tedbirler ile okullarımızı açık tutmak için tüm çalışmaların ve hazırlıkların tam olduğunu belirtti ve  "Okullarımız en erken açılan en geç kapanan yerler olmalı."dedi.

Velilerimiz ve öğrencilerimizden de beklentilerimiz olduğunu belirten ACAR "Biz eğitimcilerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimizle büyük bir aileyiz. Başarı sadece okulla sınırlı değil, okul dışı ortamlar da önemli. Bu yüzden hepimizin sürece sahip çıkmalı ve tüm paydaşlarımızla birlikte hareket etmeliyiz. Velilerimizden de öğretmenlerimiz kadar aşı konusunda duyarlı olmalarını bekliyoruz. Öğretmenlerimiz bu konuda titiz davranırken velilerimiz dikkatli davranmazsa bu bizim okullarımızı da olumsuz etkiler. Bu sebeple velilerimiz de aşılarını olmalı; maske, temizlik, mesafe kurallarına uygun davranmalı ve çocuklarında ya da kendilerinde bir hastalık belirtisi varsa çocuklarını okula göndermemeliler." dedi.

Yeni öğretim döneminde yapılacak çalışmalara ve projelere de değinen ACAR "Geçtiğimiz yıl uzaktan gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımızı ve projelerimizi artık yüz yüze planlıyoruz. Bu çalışmamızdan ilki "Yaşayan Matematik: Artvin'e Sayısal Bakış" projemiz oldu. Bu proje ile öğrencilerimizin matematiği eğlenerek öğrenmesini hedeflerken aynı zamanda doğayla iç içe olmalarını sağladık. Ayrıca, matematiğe karşı çocuklarımızın önyargılarını kırmaya çalıştık. Yaklaşık 950 öğrencimize kamp ortamı sağladığımız bu proje ile öğrencilerimizin sorumluluk duygusunu da geliştirmiş olduk. Öğrencilerimize bu imkânları ilerleyen zamanlarda da sağlamaya devam edeceğiz." dedi. Yeni eğitim öğretim yılında kitap okuma projelerine ağırlık verileceğini söyleyen ACAR, geçtiğimiz yıl aileleri de dahil ettiğimiz "Okuyan Artvin" projesinin öğrencilerimize sağladığı faydalardan bahsetti. Öğrencilerimizin sınav başarıları, kelime hazineleri gibi birçok kazanımı kitap okuyarak kazandıklarını söyledi. Salgın sebebiyle uzun bir süre kapalı bulunan okullarımızın eğitim öğretime açılmasından duyduğu mutluluğu belirten ACAR, tüm eğitim camiamıza sağlıklı ve başarılı bir eğitim öğretim yılı dileklerinde bulundu.

07-09-202107-09-202107-09-2021

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.