ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürü Fahri ACAR İlimize İlk Ataması Yapılan Öğretmenlerle Online Toplantı Yaptı

İl Müdürü Fahri ACAR İlimize İlk Ataması Yapılan Öğretmenlerle Online Toplantı Yaptı

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR, 2020-2021 eğitim öğretim yılında ilimize ilk ataması yapılan ve göreve başlayan 118 öğretmenimizle telekonferans yöntemiyle toplantı yaptı.

 

Online toplantıda öğretmenlere seslenen İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR " Saygıdeğer meslektaşlarım, Artvin eğitim ailesine hoş geldiniz. Artvin eğitimiyle ön planda olan, eğitimin en önemli sektör olduğu, dolayısıyla öğretmenin en önemli kamu görevlisi olarak görüldüğü bir şehrimizdir. Mesleğe Artvin'de başlamak sizler için bir ayrıcalık olacak. Artvin eğitim ailesi olarak sizleri proaktif, öğrencilerimizi eğitirken kendinizi de geliştiren meslektaşlarımız olarak tutmaya çalışan bir ekip olacağız. Ülkemizin geleceği çocuklarımızın sizlere emanet olduğu bilinciyle büyüyen, gelişen, değerlerine bağlı, dünyadaki yaşıtlarıyla yarışabilen gençleri yetiştirmek zorundayız. İdealizminizi, azminizi kaybetmeden bu sorumluluk bilincinizi ve bugünkü heyecanınızı mesleğinizin son gününe kadar koruyun.

 

'Öğretmen değiştirme gücüne sahiptir'

 

Önceki kuşaklar için özellikle kırsal yaşamın egemen olduğu bölgelerde Anadolu'da birçok başarı öyküsü vardır. Köyü değiştiren, ilçeyi değiştiren öğretmenlerin öyküleri vardır. Yaşam şartlarımız ne kadar değişmiş olursa olsun bu başarı öyküleri devam ediyor. Öğretmenlikte güvenilir olmak ve değiştirme gücünüze inanarak çalışmak son derece önemlidir. Bu anlayışla çalışarak her birimiz bir başarı öyküsü yazabiliriz" dedi.

 

Toplantıda ilimizde yürütülen eğitim faaliyetleri ve uzaktan eğitim çalışmaları konuları ile sınıf yönetimi ve öğrenci veli öğretmen iliştikleri hakkında değerlendirmelerde bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR, söz alan öğretmenlerimizin mesleğe dair duygu ve düşüncelerini dinledi.

 

Şube Müdürü Metin ÖZYER'in de hazır bulunduğu toplantı, başarı dilekleriyle sonlandırdı.

29-09-202029-09-202029-09-202029-09-202029-09-2020

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.