ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MÜDÜRÜ FAHRİ ACAR, SERBEST BÖLGE PROGRAMININ CANLI YAYIN KONUĞU OLDU

İL MÜDÜRÜ FAHRİ ACAR, SERBEST BÖLGE PROGRAMININ CANLI YAYIN KONUĞU OLDU

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR, 07.09.2021 Salı günü saat 20.00'de Sıddık DALKILIÇ'ın moderatörlüğünü yaptığı Serbest Bölge programının canlı yayın konuğu oldu. 2021-2022 eğitim öğretim yılında okullarımızın tam zamanlı ve tüm kademelerde açılmasının ardından Covid-19 döneminde okullarımızda alınan tedbirleri değerlendiren ACAR, okullarımızı açık tutmak için büyük bir gayretle çalışacağımızdan bahsetti.

Devletimizin gücü ile birçok zorluğu aşacağımızı, okullarımızda gerekli temizlik malzemelerinin eksiksiz bir şekilde bulunduğunu belirten ACAR; okullarımızda sınıflarımızın ve okul bahçelerimizin kalabalık olmamasının ilimizin bir avantajı olarak değerlendirdi. Alınan tedbirlerin sadece okulların fiziki yapıları ile sınırlı olmadığını söyleyen ACAR; servis personeli, kantin işletmecileri, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve destek personelimiz için de ayrıca tedbirler alındığını belirtti. Okullarımızda çalışan tüm personelin aşı olma durumunun yakından takip edildiğini söyleyen ACAR, aşı olmayan personelimize haftada iki gün PCR testi yapılacağını belirtti. Programda velilerimize de seslenen ACAR "Velilerimiz bizim en büyük paydaşlarımız. Onların desteği ile bizler daha güçlüyüz. Bu salgının sona ermesinin tek yolu aşıdır ve bizler velilerimizden de bu konuda duyarlı olmalarını istiyoruz. Artık salgını bitirip eğitimi konuşmak istiyoruz." dedi.

2021-2022 eğitim öğretim yılında yapılacak çalışmalar ve projelerden de bahseden ACAR "Farklı illerde Artvin'i eğitim şehri olarak tanıyorlar. Bizler bu bilinçle eğitim çalışmalarımızı ve projelerimizi devam ettireceğiz." dedi.  Geçtiğimiz eğitim öğretim yılında yapılan çalışmalarımızın sayısal verilerine baktığımızda salgın dönemi olmasına rağmen başarılı çalışmalara imza attığımızı belirten ACAR "Yeni eğitim öğretim yılında bu çıtayı daha da yukarıları çıkaracağımıza inanıyorum." dedi.

Programda Moderatör Sıddık DALKILIÇ ve seyircilerin de merak ettiği soruları yanıtlayan ACAR, yeni eğitim öğretim yılının ülkemize ve eğitim camiamıza hayırlı olmasını diledi.

07-09-202107-09-202107-09-2021

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.