ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl MÜDÜRÜ FAHRİ ACAR'IN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

İl MÜDÜRÜ FAHRİ ACAR'IN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

24 Kasım 1928 Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Millet Mekteplerinin Başöğretmenliğini kabul ettiği gündür. Atatürk'ün doğumunun 100. yılı olan 24 Kasım 1981 yılında ilk kez kutlanan bu günü, günümüzde de kutlanmaya devam etmekteyiz.

Yaşadığımız dünyada, geçmişten günümüze kadar her gün büyük değişme ve gelişmeler yaşanırken bizler de dahil özellikle de çocuklarımızın gelişen teknoloji ile hızla değişen dünyaya uyum sağlamaları zorunluluk haline gelmiştir. Çocuklarımızın doğru bilgiye daha çabuk ulaşması, küreselleşen dünyada kendilerine bir yer bulabilmeleri; ekonomik, sosyal, kültürel, ahlaki her konuda topluma faydalı bireyler olmaları sizlerin bugün verdiği emek ve üstün gayretin sonuçları olacaktır. Öyle ki sizler, sadece bilgi vermiyor; zihinsel, ruhsal, sosyal ve toplumsal açıdan çocuklarımızı bir sanatçı ustalığı ile işliyor, onlara şekil veriyorsunuz. Bazen de bir anne baba gibi çocuklarımızı bağrınıza basıyor; neşeleri ile mutlu, hüzünleri ile dertleniyorsunuz. Tarihimize yön vermiş birçok önemli devlet adamı ve düşünürün yetişmesinde de büyük rol üstlenen sizlersiniz.

Günümüzde ise eğitim öğretim yanında salgın hastalıklar ile mücadeleye de destek vererek, mesleğinizin kutsiyetine inanarak çocuklarımızın eğitimden geri kalmaması için çok daha büyük bir gayret ve fedakârlık içinde çalışıyorsunuz. Çocuklarımızın sağlığını korumak ve başarılarını arttırmak için çok yönlü vermiş olduğunuz mücadeleden ötürü sizlere bugün bir kez daha teşekkür ediyorum.

Bu düşüncelerle; eserinin altında imzası olmayan tek sanatçı olan tüm kıymetli meslektaşlarımın 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü tebrik ediyor; Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehit öğretmenlerimizi minnet ve rahmetle anıyorum.

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.