ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MÜDÜRÜ FAHRİ ACAR'IN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

İL MÜDÜRÜ FAHRİ ACAR'IN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

29 Ekim 1923, 98 yıl önce bugün; Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve Şanlı Türk milletimizin Kurtuluş Savaşı'nda düşmana karşı topyekûn verdiği büyük mücadele sonucu kazandığımız zaferi bağımsızlık ile taçlandırdığımız gündür. Atalarımız; azmi ve kararlılığı sonucunda Cumhuriyet'e kavuşmuş, düşmanı güzel yurdumuzdan atmış, bağımsız bir vatan toprağına sahip olmuş ve bu cennet vatanı bizlere emanet etmişlerdir.

Cumhuriyet getirdiği yenilikler ile çağdaş medeniyetler seviyesine erişme hedefimize ulaşmamızı sağlamasının yanında demokratik ve çağdaş yapısıyla hem toplumsal hem de fikrî olarak gelişimi ve dönüşümü sağlamıştır. Bugün eğitimde, teknolojide, kalkınmanın her alanında kendimizi geliştirip yetiştirebiliyorsak tüm bu yenileşme ve gelişmeyi Cumhuriyet'e ve Cumhuriyet'i bize emanet eden atalarımıza borçluyuz. 15 Temmuz 2016'da yaşadığımız hain kalkışmada da gördük ki aradan yıllar geçse de Şanlı Türk milletimiz hainler karşısında dimdik durmaya devam etmiş, Cumhuriyet'ten ve demokrasiden vazgeçmeyi asla kabul etmemiştir. Atalarından aldığı emanete sahip çıkma yolunda kararlı ve emin adımlarla ilerlemiştir.

Bu duygularla Cumhuriyet'imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşları ve bu millî mücadelede canını, kanını, tüm varlığını ortaya koyan Aziz Türk milletimizi saygı, şükran ve rahmetle anıyorum.

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.