ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MÜDÜRÜ FAHRİ ACAR'IN DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

İL MÜDÜRÜ FAHRİ ACAR'IN DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

Birleşmiş Milletler tarafından 1992 yılında "Dünya Engelliler Günü" olarak kabul edilen 3 Aralık günü, engelli vatandaşlarımızın sorunlarına ve ihtiyaçlarına dikkat çekmek ve bu konuyla ilgili farkındalık oluşturmak açısından önemli bir tarihtir.

Günümüzde toplumların gelişmişlik düzeyi insana verdikleri değerle ölçülmektedir. "İnsanı yaşat ki devlet yaşasın!" anlayışıyla hareket eden bir milletin evlatları olarak, engelli vatandaşlarımızın sosyal hayatın içerisinde etkin olarak yer almaları, günlük yaşama adapte olmaları, toplumla bütünleşmeleri ve her alanda fırsat eşitliğine sahip olmaları Artvin Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ilkelerimiz arasında yer almaktadır.

Unutmamalıyız ki, engelli olmak kişilerin tercihi değildir ve hepimiz birer engelli adayıyız. Devletimiz, engellilerimizin başta eğitim, sağlık, bakım ve istihdam olmak üzere her alanda topluma ait hissetmeleri için tüm imkân ve hizmetlerden faydalanabilmeleri adına çok büyük adımlar atmış ve atmaya da devam etmektedir.

Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ailesi olarak ilimizde eğitimini sürdüren özel gereksinimli öğrencilerimiz ve yaşamı paylaştığımız değerli engelli hemşehrilerimize her zaman destek olmaya, onların yaşamını kolaylaştırmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, 3 Aralık Dünya Engelliler Gününün toplumda engelli vatandaşlarımıza karşı olan hassasiyetin artmasına katkıda bulunmasını temenni ediyor; bütün engelli vatandaşlarımıza ve onlara destek olan aziz ailelerine huzur, mutluluk ve başarı dolu günler diliyorum.

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.