ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimizde "Etkili Matematik Öğretimi" Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

İlimizde

İlimizde ilkokul öğrencilerinden başlayarak matematiğe karşı olumsuz olan ve öğrenme sürecini olumsuz yönde etkileyen algıları olumluya dönüştürerek matematiği zevkli, eğlenceli bir ders haline getirmek; ilimizdeki matematik başarısını artırmak amacıyla başlatılan "Etkili Matematik Öğretimi "  toplantısı Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantısı salonunda İl Milli Eğitim Müdürümüz Fahri ACAR başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıya Strateji Geliştirme Hizmetlerinden sorumlu Şube Müdürü Ahmet BÜRLÜKKARA, Artvin Halk Eğitim Merkezi Müdürü İsmail İNAN, Artvin Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Devrim ÖZBAYRAK, ilkokul sınıf öğretmenleri, matematik öğretmenleri ve drama eğitimi almış usta öğreticiler katıldı.

Toplantıda ilimizdeki başarıyı artırmak için yapılabilecek etkinlikler görüşülürken, matematik derslerinde aktif öğrenme, sosyal öğrenme, keşfederek öğrenme, işbirlikli öğrenme, drama ve oyun ile öğrenme gibi çeşitli öğrenme türlerinden nasıl faydalanılacağı üzerinde duruldu. İl Milli Eğitim Müdürümüz Fahri ACAR yaptığı konuşmada, "Matematik, soyut bir ders olmasının yanı sıra genellikle öğrenciler tarafından günlük hayatla bağdaştırılamayan zor ve karmaşık bir ders olarak görülmektedir. Oysa hayatın her aşamasında matematik vardır. Bu bağlamda matematikle ilgili temel oluşturulurken öğrenme ortamlarının; öğrencilerimizin dikkatlerini çeken, onları derste aktif hale getiren, matematiği gerçek hayatla bağdaştıran etkinlik ve materyallerle düzenlenmesi gerekmektedir. Bugün ilk adımını attığımız projemizin yürütülmesinde siz değerli öğretmenlerimize büyük sorumluluklar düşmektedir."  ifadelerine yer verdi.

07-01-202007-01-202007-01-202007-01-202007-01-202007-01-2020

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.