ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimizde “Öğretmenlerimizle 2023’e” Projesi Kapsamında Seminerler Düzenlendi

İlimizde “Öğretmenlerimizle 2023’e” Projesi Kapsamında Seminerler Düzenlendi

3- 14 Eylül 2018 tarihleri arasında Artvin merkez okullarda ve Hopa, Şavşat, Kemalpaşa, Arhavi, Borçka, Murgul, ilçelerinde ‘’Öğretmenlerimizle 2023’e’’ projesi çerçevesinde seminer çalışmaları düzenlendi.

 Öğretmenlerin, mesleki yeterliklerini, bilgi, beceri ve yetkinliklerini geliştirmek, yayımlanan öğretim programlarının etkili ve verimli bir şekilde aktarımını sağlayabilmek amacıyla düzenlenen seminerlere; Okul Öncesi, Sınıf Öğretmenleri, Bilişim ve Teknoloji Öğretmenleri, Beden Eğitimi Öğretmenleri, Matematik Öğretmenleri, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenleri, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri katıldı.

Refiye Handan ERZEN, Akgün BEYAZKAYA, Muhammet ALKAN, Özgür ARSLAN, Osman EJDEROĞLU, Ayşe KALYONCU  ve Celal AKSU ‘nun eğitmen olarak katıldığı eğitim programında öğretmenlere:

Etkili öğretim yöntem ve tekniklerini, öğrenci merkezli ve aktif öğrenme anlayışıyla sınıf içi uygulamalarda hayata geçirebilmeleri için;

Bilgilerini tazeleyebilmeleri,

Becerilerini geliştirmeleri,

Tutum ve davranışlarıyla rol model olabilmeleri konularında eğitim verildi.

Bu kapsamda öğretim programları, Öğretmen Strateji Belgesi ve Öğretmenlik Mesleği Genel Yeterlikleri dikkate alınarak; Tanışma (buz kırma) etkinlikleri, öğretim programında dikkat edilmesi gereken noktalar, örnek ders sunumları, örnek ders içi etkinlikleri (Nasıl hazırlanır? Dikkat edilmesi gereken noktalar neler? vb.), Kazanımlar ile etkinliklerin ilişkilendirilmesi ve Ölçme değerlendirme sürecini kapsayan eğitim içerikleri sunulmuştur.

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.