İLİMİZE TÜRKİYE DERECELERİ GELMEYE DEVAM EDİYOR
![İLİMİZE TÜRKİYE DERECELERİ GELMEYE DEVAM EDİYOR](/meb_iys_dosyalar/2024_05/30175354_cb4252b5d76f48f7a2d56a70db63b820.jpg)
Okul Sporları Geleneksel Aşırtmalı ve Kapışmalı Aba Güreşleri ile Kano Türkiye Şampiyonası müsabakalarına katılan lise ve ortaokul öğrencilerimiz, aldıkları dereceler ve madalyalar ile gururumuz olmaya devam ediyorlar.
Aba Güreşleri Türkiye Şampiyonasına katılan öğrencilerimiz Gençler B Grubunda 75 kg'da müsabakalara katılan Artvin Spor Lisesi öğrencileri Hüseyin Anbar ve 85 kg'da Halil Öztürk Türkiye 3.sü; Gençler A grubunda 85 kg'da müsabakalara katılan Artvin Kazım Karabekir Lisesi öğrencisi Yusuf Can Güven Türkiye 3.sü olarak müsabakalardan ilimize üç Türkiye üçüncülüğü getirmişlerdir. Okul Sporları Yıldızlar Kız Deniz Kanosu ve Durgun Su Kanosu Türkiye Sampiyonasında ise Serhat Ortaokulu 6. Sınıf öğrencisi Nilay Dalkılıç Türkiye birincisi, Serhat Ortaokulu 6. Sınıf öğrencisi Bersu Yenigül Türkiye üçüncüsü,Okul Sporları Yıldızlar Erkek Deniz Kanosu ve Durgun Su Kanosu Türkiye Şampiyonasında Kemalpaşa Ortaokulu öğrencileri Ziya Kar ve Barış Toptaş Türkiye ikincisi olarak büyük bir başarı sergilemişlerdir.
Başarıları ile ilimizi gururlandıran öğrencilerimizi ve antrenörlerini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.