ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İmam Hatip Ortaokulları Ve İmam Hatip Liseleri Bilgilendirme Toplantısı

İmam Hatip Ortaokulları Ve İmam Hatip Liseleri  Bilgilendirme Toplantısı

“İmam Hatip Ortaokulları ve İmam Hatip Liseleri” bilgilendirme toplantısı yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.
 
DSİ 26. Bölge Müdürlüğü Toplantı Salonunda yapılan toplantıya Vali Yılmaz Doruk, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İsrafil Kışla, Artvin Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Yazan, İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, İl Müftüsü Hasan Güneş, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, İmam Hatip ortaokulu ve İmam Hatip lise müdürleri, ilçe müftüleri ile bazı din görevlileri katıldı. 


Artvin Valisi Yılmaz Doruk, burada yaptığı konuşmada, “Eğitime Destek Platformu’nun” eğitime önemli katkılar sunduğunu ve önemli mesafeler almış olduğunu görmekten mutluluk duyduğunu söyledi.

 

Eğitimin bir ayağının sivil toplum kuruluşlarının olduğunu kaydeden Vali Doruk, “ Sivil toplum ayağı olmayınca başarılı olunamıyor. Bu sivil toplum kuruluşlarının da desteğiyle öğrenciye verilen eğitimi toplum yaşamına nasıl yansıtırız? Buna kafa yormamız lazım. Sivil toplumun büyük şehirlerdeki başarılı işlerini örnek alarak ilimizde de uygulayabiliriz. Bizde elimizden geldiğince bu çalışmalara destek olacağız” diye konuştu.
Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı İsrafil Kışla ise İmam Hatip Okullarının önünün açılmasının Sayın Cumhurbaşkanımızın da tavsiyeleri ile sivil toplum örgütünün öncülüğünde imam hatip platformu kurulduğunu söyledi.
Platformun İstanbul’da güzel işler yaptığını ve süreç içinde Anadolu’ya yayıldığını dile getiren Kışla, şunları söyledi: 

“Bu platform Türkiye’de imam hatiplerin sorunlarını giderme noktasında, bina ihtiyaçların giderilmesi, fiziki durumlarının iyileştirilmesi ve diğer sorunların giderilmesi noktasında çok büyük işler yaptılar. Bu platformu yapılandırarak “Eğitime Destek Platformu’na” dönüştürerek tamamen sivilleştirdik. Bu yapıyla daha güzel işlerin yapılacağını umuyoruz” Sivil toplum kuruluşlarının eğitilmedeki sorunların çözümü için destek olması gerektiğini kaydeden Kışla, “Eğitime ekstra girdiler sağlayamazsak sadece lafta kalmış oluruz. Bizim vazifemiz, kurumsal yapılarımızla, yurtlarımızla eğitime hizmet etmek olduğu gibi, yapılacak faaliyetlere de destek olmaktır. Bu noktada elimizi taşın altına koymamız lazım” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, İldeki İmam Hatip ortaokulları ve İmam Hatip liseleri hakkında yaptığı sunumda okulların fiziki durumları, öğrenci sayıları, bu okullarda gerçekleştirilen eğitim-öğretim faaliyetleri ve projelerle ilgili bilgilendirmede bulundu. KAHVECİ, Ocak 2019 tarihinde gerçekleştirilen Artvin Eğitim 2023 Eğitim Vizyonu Çalıştayında İmam Hatip okulları ve proje okullarında yapılan çalışmalar ile yapılması planlanan çalışmaların görüşüldüğünü ifade etti. KAHVECİ ayrıca İmam Hatip Okulu yöneticileriyle periyodik olarak toplantılar yapıldığını ve bu toplantılarda İmam Hatip Okullarımızda eğitimin niteliğinin artırılmasına yönelik faaliyetlerin planlanması, ulusal ve yerel projeler, uygulanacak olan sosyal-kültürel faaliyetlerin görüşüldüğünü ifade etti.

Toplantı katılımcıların soru ve taleplerinin dinlenmesiyle sona erdi. 

 27-03-201927-03-201927-03-201927-03-201927-03-201927-03-2019

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.