ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KEMALPAŞA HALK EĞİTİMİ MERKEZİMİZİN ÇEYİZ HEDİYESİ TRT HABER KANALINDA YAYINLANDI

Yusufeli ilçesi Dereiçi köyünde 17 Mart 2021 Çarşamba günü meydana gelen yangında evleri ile birlikte çeyizleri de yanan 6 genç kıza Kemalpaşa Halk Eğitimi Merkezi usta öğretici ve kursiyerleri tarafından hazırlanan çeyizler hediye edildi.
KEMALPAŞA HALK EĞİTİMİ MERKEZİMİZİN ÇEYİZ HEDİYESİ TRT HABER KANALINDA YAYINLANDI

Konu hakkında açıklamalarda bulunan İl Millî Eğitim Müdürü Fahri ACAR, çalışmanın ulusal basında geniş yer bulduğunu belirterek, Dereiçi köyünde meydana gelen yangının ilk anlarından itibaren devletimizin tüm imkânlarıyla seferber olarak yangının izlerini kısa sürede sildiğini ifade etti. ACAR, Kemalpaşa Halk Eğitimi Merkezi yöneticileri, usta öğreticileri ve kursiyerlerinin gönüllü olarak çalıştıkları proje ile yangında çeyizlerini kaybeden gençlere destek olmak istediklerini söyledi.

ACAR, "Yangından etkilenen köyümüzdeki vatandaşlarımızın yüzlerini güldürmek için hayata geçirilen bu anlamlı projede gönüllü olarak görev alan başta Kemalpaşa Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Aslıhan CAN olmak üzere tüm usta öğretici ve kursiyerlerimize teşekkür ederim."  dedi.

Yaklaşık 10 günde el emeği ile hazırlanan çeyizler Dereiçi köyüne gerçekleştirilen ziyarette çeyizleri yanan genç kızlara hediye edildi.

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.