ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LGS DEĞERLENDİRME VE MOTİVASYON BULUŞMALARI ARHAVİ'DE

İl Millî Eğitim Müdürü Fahri ACAR'ın salgın döneminin ilk günlerinden itibaren telekonferans yöntemi ile okullarımıza ayrı ayrı bağlanarak öğretmenlerle bir araya geldiği okul buluşmaları etkinliği bugün Arhavi Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu ile devam etti.
LGS DEĞERLENDİRME VE MOTİVASYON BULUŞMALARI ARHAVİ'DE

Uzaktan eğitimde verimliliği arttırmak, okullarımızda yürütülen eğitim faaliyetleri ile merkezi sınavlara hazırlık kapsamında yürütülen çalışmaları değerlendirmek amacıyla gerçekleştirilen çevrim içi buluşmalarda öğretmenlerimiz İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR ile karşılıklı konuşarak yaptıkları çalışmalar, okul-öğrenci başarısı ve hedefleri hakkında bilgiler paylaşıyorlar.

Çevrim içi buluşmada öğretmenlere seslenen ACAR, salgın sürecinde öğrencilerin öğrenme kayıplarını önlemek ve yeni öğrenmeler kazandırmak için birçok etkinlik gerçekleştirildiğini hatırlattı. LGS sürecinde öğrenci motivasyonunun sınav başarısı üzerinde etkili olduğunu ifade eden ACAR, öğrenci ve ailelere yönelik yürütülen Rehberlik faaliyetlerinin bu süreçte fark yaratacağını belirtti.

            Arhavi İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa ARSLANOĞLU ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Cüneyt KAMACİ'nin de katıldığı çevrimiçi buluşmada, okul idarecileri de söz alarak uzaktan eğitim sürecinde okul bünyesinde yapılan çalışmalar ve sınavlara hazırlık süreci hakkında bilgiler verdiler.

06-05-202106-05-202106-05-202106-05-2021

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.