ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LGS Hazırlıkları Haftalık Değerlendirme Toplantısı ve İlçe Müdürleri Toplantısında Değerlendirildi

LGS Hazırlıkları Haftalık Değerlendirme Toplantısı ve İlçe Müdürleri Toplantısında Değerlendirildi

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR 20 Haziran 2020 Cumartesi günü yapılacak Liselere Geçiş Sınavı ( LGS ) hazırlıklarını düzenlenen toplantılarla değerlendirdi.

Haftalık değerlendirme toplantısı İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda sosyal mesafe kuralına uygun olarak yapıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR başkanlığında yapılan toplantıya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve ARGE Birimi katıldı.

Haftalık Değerlendirme toplantısının ardından telekonferans yöntemi ile İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve Şube Müdürleri ile ayrıca toplantı yapan ACAR, 20 Haziran Cumartesi günü yapılacak olan LGS öncesinde okullarda alınacak tedbirler, sınavın uygulanmasında dikkat edilecek hususlar, okul binalarının sınava hazırlanması, 8. ve 12. Sınıf öğrencilerimizin sınava hazırlanması için yapılan faaliyetler ile öğrenci-veli rehberliği konularını değerlendirdi.

Toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR " Covid-19 ile mücadele kapsamında yaptığımız faaliyetleri dikkatimizi kaybetmeden aynı ciddiyetle sürdürmeliyiz. Tedbir kurallarına sıkı bir şekilde uymaya devam ederek örnek olmaya devam etmeliyiz ... Öğrencilerimizin sağlıklı bir ortamda rahatça sınava girmeleri için gereken bütün tedbirleri alıyoruz. Öğrencilerimiz ve velilerimiz rahat olsunlar... BİLGE Projesi ile başlattığımız 'Eğitim Kenti Artvin' vizyonumuza ulaşmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda 12 Haziran Cuma günü basın açıklamasıyla tanıtımını yaptığımız ve ulusal basında geniş yer bulan ülkemizin ilk uluslararası e-kongresi ' Covid-19 Kongresi: Eğitimde Yeni Normlar' başlığı ile hayata geçirdik..." dedi.

Toplantıda İlçe Milli Eğitim Müdürlerinden yürütülen faaliyetler hakkında brifing alan ACAR başarı dilekleriyle toplantıyı sonlandırdı.

15-06-202015-06-202015-06-2020

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.