ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LGS Hazırlıkları Kapsamında Okullarda Dezenfekte Çalışmaları Başladı

LGS Hazırlıkları Kapsamında Okullarda Dezenfekte Çalışmaları Başladı

20 Haziran Cumartesi günü yapılacak olan Liselere Geçiş Sınavı ( LGS ) öncesinde okul binalarının sınava hazırlanması  çalışmalarına başlandı.

Pandemi nedeniyle bu yıl yapılacak olan LGS için okul binaları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan tedbirler kapsamında sınava hazırlanıyor. Bu kapsamda okul binalarının dezenfekte edilmesi amacıyla müdürlüğümüzce temin edilen yaklaşık 20 ton dezenfektan okullarımıza gönderilmeye başlandı.

Konu hakkında açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR  "Bu yıl küresel salgın haline gelen Covid-19 ile mücadele tedbirleri kapsamında daha titiz davranıyoruz. Liselere Geçiş Sınavında öğrencilerimizin sağlıklı bir ortamda sınava girmeleri için bütün tedbirleri alıyoruz. Öğrenci ve velilerimiz endişe duymasınlar. Her sınıfta öğrencilerimizin kullanması için dezenfektan ve maske bulundurulacaktır. Sınava giren öğrencilerimize her iki oturum için ayrı ayrı ve sınavda görevli tüm personele maske dağıtımı yapılacaktır. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak aldığımız yaklaşık 20 ton dezenfektan maddesini okullarımıza dağıtmaya başladık. Sınavdan bir gün önce sınav yapılacak tüm okullarımız en güzel şekilde temizlenecektir. Öğrencilerimizin sağlığı ve başarısı bizim için her şeyden önemlidir" dedi.

03-06-202003-06-202003-06-2020

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.