ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LGS İL BİRİNCİSİ ÖĞRENCİMİZE EVİNDE ZİYARET

İl Millî Eğitim Müdürü Fahri ACAR, 2021 LGS'de il birincisi olan Ardanuç Cumhuriyet Ortaokulu öğrencimiz Elif Nur ÖZKAN'ı evinde ziyaret etti.
LGS İL BİRİNCİSİ ÖĞRENCİMİZE EVİNDE ZİYARET

Öğrencimiz Elif Nur ÖZKAN, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında 06 Haziran 2021 tarihinde yapılan "Sınavla Öğrenci Alan Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav" sonuçlarına göre 89 doğru ile 0,03 yüzdelik başarı dilimine girerek il birincisi oldu.

Evde Televizyon İzlenmiyor

Ziyarette öğrencimiz ve ailesi ile sohbet eden ACAR, göstermiş olduğu bu başarıdan dolayı öğrencimiz ve ailesini tebrik ederek öğrencimize çeşitli hediyeler ve teşekkür belgesi verdi. ACAR, öğrencimizin başarısında, evinde televizyon olmaması,  öğrencimizin evde geçirdiği tüm zamanı ders çalışmaya ve kitap okumaya ayırmasının etkili olduğunu ifade etti.

Başarımız Tamamen Okul Odaklı

            Velimiz İrfan ÖZKAN, öğrencimizin tamamen okuldaki dersler, Destekleme ve Yetiştirme Kursları ve okul tarafından sunulan kaynaklar ile sınava hazırlandığını başka hiçbir destek almadığını, bu başarının okuldaki öğretmenlerin çabası ile gerçekleştiğini söyleyerek Artvin Milli Eğitim Ailesine teşekkür etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf SARAÇ'ın da bulunduğu ziyarette ACAR, salgın sürecinde eğitim yöneticileri ve öğretmenlerimizin ilimizin başarısını arttırmak için büyük gayret sergilediklerini hatırlatarak, 2021 LGS'de ilimizin puan ortalamasının Türkiye ortalamasının 21,817 puan üzerine yükseldiğini ifade etti. ACAR, "Bu başarıda emeği geçen tüm yöneticilerimize öğretmenlerimize ve ailelerimize teşekkür ederim" dedi.

28-07-202128-07-202128-07-2021

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.