ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LGS'DE ÇOK BAŞARILI OLAN ÖĞRENCİLERE BURS DESTEĞİ

LGS'DE ÇOK BAŞARILI OLAN ÖĞRENCİLERE BURS DESTEĞİ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Fahri Acar, Şube Müdürleri Recep Kaya, Özcan Köse ve Fen Lisesi Müdürü Erdoğan Öztürk'ün Artvin Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliğine yaptıkları ziyarette gerçekleşen karşılıklı görüşmeler sonucunda öğrenci ve velileri sevindirecek kararlar alındı.

İlimizde Liselere Geçiş Sistemi Sınavına girerek yüzdelik dilimi 0,1- 2,0 arasında olan ve ilimizde sınavla yerleşilen okulları tercih eden öğrencilerimize Esnaf Odaları Başkanlığınca ve hayırseverlerimizce burs desteği verilecek.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Esnaf Odaları Başkanlığı arasında yürütülen görüşmelerde öğrencilerimiz, ilimizde sınavla yerleşebilecekleri okulları tercih ettiklerinde, ayrıca taşımalı eğitimden yararlanıyor veya pansiyonda kalıyorlarsa okulların açık olduğu her ay 300 TL destek alacaklar.

Artvinli yavrularımızın ilimizde rahatça okuması, daha küçük yaşlarda memleketlerinden uzakta bir okula gitmemeleri, huzur içinde ailelerinden ayrı kalmadan eğitim öğretim görmeleri için ortaya konulan proje ile LGS'de çok başarılı olan öğrencilerimizin, ortaöğretim kurumlarına da ilimizde devam etmelerini sağlamak hedeflenmektedir.

Bu süreçte ilimizin eğitimine destek olacak Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Sayın Şeref Öngüner'in şahsında tüm esnaf, oda ve kuruluşlarına teşekkür ederiz.

15-06-202215-06-202215-06-2022

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.