ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Matematik Okuryazarlığı, Yeni Nesil Soru Yazma, Öğretim Düzenleme Teknikleri Eğitimi Yapıldı

Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda Artvin Ölçme Değerlendirme Merkezi tarafından ARSİYAD (Artvinli Sanayici İş Adamları Yönetici ve Serbest Meslek Grupları Derneği) işbirliği ile ilimizde görev yapan matematik öğretmenlerine yönelik" Matematik Okuryazarlığı, Yeni Nesil Soru Yazma, Öğretim Düzenleme Teknikleri Eğitimi'' ikinci oturumu yapıldı.
Matematik Okuryazarlığı, Yeni Nesil Soru Yazma, Öğretim Düzenleme Teknikleri Eğitimi Yapıldı

Uludağ Üniversitesi Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat ALTUN tarafından verilen ve 01 Mart 2021 tarihinde başlayan eğitim toplamda 10 oturum şeklinde devam ederek 01 Nisan 2021 tarihinde sona erecek. Eğitimde Prof. Dr. Murat ALTUN'a Dr. Tuğçe KOZAKLI ÜLGER ve Dr. Işıl BOZKURT eşlik edecek.

ARSİYAD Gençlik Kolları Başkanı Olgun Şafak KARADUMAN moderatörlüğünde başlayan eğitimde, konuşma yapan ARSİYAD Başkanı Gürsel DURMUŞ "Artvin'in eğitimde öncü bir şehir olması için bu ölçüde bir organizasyonun paydaşı olmalarına kapı açan İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve eğitimi veren Prof. Dr. Murat ALTUN'a teşekkürlerini iletti."

Eğitimin açılış konuşmasını yapan İl Millî Eğitim Müdürü Fahri ACAR, önceliğimizin sağlık olduğu salgın döneminde Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak öğrenci ve veli çalışmalarının yanında öğretmenlerimize eğitimler ve seminerler düzenlendiğini, ülkemiz ve ilimiz adına matematik başarısının arttırılmasının çok önemli olduğunu, bu nedenle bu eğitimin ihtiyaca yönelik önemli bir çalışma olduğunu belirtti. Çocuklarımıza matematiğin günlük yaşamdaki önemini kavratıp dersi sevdirmekle işe başlayacağımızı söyleyen ACAR sözlerine eğitimlerin düzenlenmesine katkı sağlayan ARGE ve ÖDM ekibine, ARSİYAD yetkililerine ve Prof. Dr. Murat ALTUN'a teşekkür ederek son verdi.

Bakanlığımız adına açılışa katılan Veri Analizi İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Sayın Sibel ŞATANA "Beceri Temelli Soru Yazma" niteliğinin artmasıyla PISA sınavında ve uluslararası uygulanan sınavlarda puan artışının paralel olduğunu belirtti. Bu durumun sadece başarının artması adına değil, ülkemizin geleceği ve çocuklarımızın yaşam becerilerine yansıması açısından da mutluluk verici olduğunu dile getirdi.

            İnteraktif şekilde yapılan eğitim katılımcılardan gelen soruların yanıtlanmasının ardından tamamlandı.

05-03-202105-03-202105-03-202105-03-202105-03-202105-03-202105-03-2021

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.