ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MELO ŞEHİTLİĞİ ZİYARETİ

MELO ŞEHİTLİĞİ ZİYARETİ

7 Mart Artvin’in Kurtuluşunun 98. yıldönümü münasebetiyle Artvin Sosyal Bilimler Lisesi, Ayhan Şahenk Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi ve Artvin Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerimiz ilimiz merkeze bağlı Sarıbudak (Melo) köyünde bulunan Melo Şehitliğini ziyaret ettiler.

Artvin Belediye Başkan Yardımcısı Erkan YAZAN, İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci,araştırmacı-tarihçi emekli öğretmen Hüseyin Kurt, okul yöneticileri ve öğretmenlerin de katıldığı program İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil KAHVECİ’nin açılış konuşmasıyla başladı. KAHVECİ, yaptığı konuşmada; “Bu toprakları kanlarıyla sulayarak bizlere vatan yapan aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Rabbim bizleri de şehitlerimize layık olmayı nasip etsin. Bizler; gençlerimize tarihimizi en güzel şekilde anlatmalıyız. Geçmişini bilmeyenler, geleceğe yön veremezler. Çocuklarımızın bu kutsal vatanın her karış toprağının kahraman şehitlerimizin kanlarıyla, anaların destansı kahramanlıklarıyla bizlere vatan olduğunu bilmeleri lazım.” diyerek ev sahipliği için Belediye Başkan Yardımcısı Erkan YAZAN’a, Melo köyü muhtarına, köy sakinlerine, programa katılan araştırmacı-tarihçi  Hüseyin KURT’a, okul yöneticilerine öğretmenlere  ve öğrencilere teşekkür etti.

Artvin Belediye Başkan Yardımcısı Erkan YAZAN da öğrencilerin Melo şehitliğini ziyaretleri dolayısıyla duyduğu memnuniyeti dilere getirerek öğrencilere ve İl Milli Eğitim Müdürlüğüne teşekkür etti. Program, emekli öğretmen Hüseyin KURT’un Artvin’in Kurtuluşu, Melo Şehitliği, Melo Taburu ve Halit  Paşa konularındaki sunumuyla devam etti.

Hüseyin KURT Artvin’in Kurtuluşunu 1914 yılından başlayarak Halit Paşa komutasındaki kuvvetlerin mücadelelerinden, savaşta yaşanan kahramanlıklardan da örnekler vererek anlattı. Öğrenci ve öğretmenlerin şehitliğe karanfil bırakmalarının ardından Şehitlik ziyareti programı Artvin Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencimiz Abdullah GÜMÜŞGÖZ tarafından okunan Yasin-i Şerif ardından yapılan dualarla sona erdi.

04-03-201904-03-201904-03-201904-03-201904-03-201904-03-201904-03-2019

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.