ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki Çalışma Dönemi Online Buluşma İle Tamamlandı

Mesleki Çalışma Dönemi Online Buluşma İle Tamamlandı

2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı mesleki çalışma dönemi İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR'ın başkanlığında yapılan online eğitimle tamamlandı.

         Açılış konuşmasında pandemi sürecinde Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen faaliyetler ve uzaktan eğitim süreci hakkında değerlendirmelerde bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR " Bu süreçte başta sağlık çalışanlarımız virüsün topluma etkilerini azaltmak adına büyük mücadeleler verdiler. Eğitim camiası olarak bizler de öğrencilerimizin süreçten olumsuz etkilenmelerini önlemek için çaba gösterdik. Eğitim faaliyetlerini aksatmadan sadece şekil değiştirerek uzaktan eğitim olarak devam ettik. Öğrencilerimizle, velilerimizle ve öğretmenlerimizle sanal uygulamalarla bir araya geldik. İlimizin maske, tulum ve siperlik ihtiyacını karşılamak için öğretmenlerimiz, usta öğreticilerimiz özveriyle çalıştılar. Öğretmenlerimiz vefa, gurbet ve destek guruplarında gönüllü olarak görev aldılar. Artvin olarak bütün öğretmenlerimizle, bütün çalışanlarımızla sürecin içinde yer aldık. Pandemi döneminde 3 aylık süreçte öğretmenlerimiz 21036 adet sanal sınıf uygulaması, 148526 veli görüşmesi, 192277 öğrenci görüşmesi ve 66048 e-sınav uygulaması yaptılar. Öğretmenlerimize yönelik 52 online seminer düzenledik. Hopa Halk Eğitimi Merkezimiz online el sanatları sergisi açarak bütün Türkiye'ye örnek oldu. Bakanlığımızın yayınladığı 4. LGS destek paketinde öğretmenlerimiz tarafından hazırlanan 86 sorumuz yayınlandı. Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK'un teşrifleri ve açılış konuşmaları ile başlayan Türkiye'nin ilk uluslararası online kongresi "Uluslararası Covid-19 Kongresi Eğitimde Yeni Normlar" 3 günde toplam 24 saat süren canlı yayınlar ile 15000 izleyiciye ulaştı. 5 yurt dışından 10 yurt içinden davetli akademisyenin katılımı ve 38 bildiri sunumu ile gerçekleşen online kongremiz ulusal basın ve sosyal medya üzerinden 820000 defa okundu. Uzaktan eğitim sürecinde yaptıkları çalışmalardan dolayı tüm meslektaşlarıma teşekkür ederim.  Eylül ayında sevgili öğrencilerimiz ve sizlerle yüz yüze görüşme umuduyla hepinize iyi tatiller dilerim" dedi.

İl genelinde tüm yönetici ve öğretmenlerin katılımıyla gerçekleştirilen online eğitimde Temel Eğitim Hizmetlerinden sorumlu İl Milli Eğitim Şube Müdürü Cüneyt KAMACI'nın mesleki çalışma dönemini değerlendirdiği konuşmasının ardından FATİH Projesi İl Koordinatörü İsmet KARAGÖZ, "Uzaktan Öğrenme Araçları ve Eğitim Bilişim Ağı (EBA) Uzaktan Eğitim İçerikleri" konularında sunum yaptı. Sunumun ardından pandemi sürecinde vefa, gurbet ve destek guruplarında gönüllü olarak görev alan öğretmenlerimiz Ayşe BUDAK, Fatma AKSAKAL, Ali Şükrü SAĞLAM, Murat Hüseyin GENÇ, Mustafa BAĞCI, Onur BAYDAR, İlker SARIHAN pandemi sürecinde yaşadıkları anılarını dinleyicilerle paylaştılar.

30-06-202030-06-202030-06-202030-06-202030-06-2020

Dere Mah. Şehit Ömer Zeki Varan Sok. No35 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.