ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi

Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Sayın Mahmut ÖZER başkanlığında Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesinin değerlendirildiği telekonferans toplantısına katıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı Genel Müdürleri ve 81 İl Müdürünün katılımıyla yapılan toplantıda Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Sayın Mahmut ÖZER, Milli Eğitim Bakanlığınca belirlenen kriterler çerçevesinde ülkemiz genelinde mesleki ve teknik eğitim kurumları arasındaki fiziksel farklılıklarının giderilerek mesleki eğitime erişimin arttırılması amacıyla hayata geçirilen Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Proje kapsamında mesleki ve teknik liselerimizde yürütülen çalışmaların detaylı bir şekilde değerlendirildiği toplantıda Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Sayın Mahmut ÖZER, 81 ilimizde tespit edilen mesleki ve teknik liselerimizde kurulması planlanan Z kütüphaneler, Güzel Sanatlar Liseleri Okullarla Buluşuyor Projesi, Meslek Liseleri Ailelerle Buluşuyor Projesi ve bu okullarda yapılacak sosyal, sportif, kültürel eğitim ve etkinlikler hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Toplantı İl Müdürlerinden gelen soru ve önerilerin alınmasının ardından başarı dilekleriyle sonlandırıldı.

14-10-2020

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.