ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEKİ EĞİTİMDEKİ YENİLİKLER SANAYİ ESNAFINA TANITILDI

MESLEKİ EĞİTİMDEKİ YENİLİKLER SANAYİ ESNAFINA TANITILDI

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, İşkur İl Müdürü Cevdet Ertürk, KOSGEB İl Müdürü Arif Ercan, Ticaret İl Müdürü Bilal Taş, SGK İl Müdürü Kahraman Derece, Artvin Merkez İlçede bulunan Meslek Lisesi Müdürleri ve METEM Müdür ve Müdür yardımcılarından oluşan heyet; ilimiz Sanayi Çarşısı Yönetim Kurulu ve esnaflarıyla Artvin Sanayi Çarşısı'nda yeni açılan Sanayi Sitesi Mesleki Eğitim Merkezi İrtibat Bürosu'nda toplantı düzenledi.

3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu' nda yapılan değişiklik ile stajyer, çırak ve kalfa öğrencilere ödenen ücretin tamamının devlet tarafından ödenmesine başlanmasıyla Mesleki Eğitim alanında meydana gelebilecek gelişmeler; sanayi esnafımız ve diğer esnafımızın iş gücü kaynağını oluşturacak çırak, usta ve kalfaların yetiştirilmesi amacıyla kanunda yapılan değişiklikler ve yeni uygulamaların esnafa sağlayacağı avantajlar toplantıda anlatıldı.

Toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, Mesleki Eğitim Kanunu' nda yapılan değişikliğin ülkemiz ve ilimiz Mesleki Eğitim alanında büyük gelişmelere yol açacağı, ülkemiz sanayi ve esnaf kesiminin ihtiyaç duyduğu iş gücünü meslek liselerimizde yetiştireceğimizi bunun için Artvin'de her kesimin görüş ve önerilerini alarak yoğun çalışma içine girildiğini ifade etti.

Toplantıda söz alan KOSGEB İl Müdürü Arif Ercan, 2022 yılı ile birlikte başlayan meslek lisesi mezunu kişileri istihdam eden işverenlere getirilen teşvik paketini esnaflarımız ile paylaştı. Ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Recep Kaya Kanun'da yapılan değişiklikler ve bu değişikliklerin Mesleki Eğitim'de meydana getireceği yeniliklerle ilgili sunum gerçekleştirdi.

Konuşmaların ardından sanayi esnafımızın konu ile ilgili soruları İl Müdürlerimiz ve okul müdürlerimiz tarafından cevaplandırıldı. Sanayi Çarşımızda açılan Sanayi Sitesi Mesleki Eğitim Merkezi İrtibat Bürosu'nda yapılacak çalışmalar esnafımıza anlatılarak ihtiyaç duydukları elemanlarla ilgili buradan bilgi alabilecekleri ifade edildi.

 07-01-202207-01-202207-01-202207-01-202207-01-202207-01-202207-01-2022

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.