ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki ve Teknik Eğitim Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Mesleki ve Teknik Eğitim Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Arhavi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi toplantı salonunda İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR başkanlığında yapılan toplantıya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kenan GÜRAY, Arhavi İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa ARSLANOĞLU ve Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü'ne bağlı okul ve kurum müdürleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR, Milli Eğitim Bakanlığınca hayata geçirilen 1000 Okul Projesi ve projenin ilimizde uygulanma aşamaları hakkında değerlendirmelerde bulundu. ACAR, Mesleki eğitimin toplumsal hayattaki önemine vurgu yaptığı konuşmasında "Pandemi sürecinde mesleki eğitim kurumlarımızın özverili çalışmaları ve göstermiş oldukları performans toplumumuzun mesleki eğitime bakış açısında olumlu bir katkı sağladı" dedi.

           Toplantıda Milli Eğitim Bakanlığınca belirlenen kriterler çerçevesinde ülkemiz genelinde mesleki ve teknik eğitim kurumları arasındaki fiziksel farklılıklarının giderilerek mesleki eğitime erişimin arttırılması amacıyla hayata geçirilen Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi, mesleki eğitimin tanıtım ve yönlendirme işlemleri, Meslek Liseleri Ailelerle Buluşuyor Projesi kapsamında yapılacak işlemler, MTOY Kurullarının ilçelerde oluşturulması konuları değerlendirildi.

21-10-202021-10-2020

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.