ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumlarında Performans İzleme ve Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.

Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumlarında Performans İzleme ve Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.

12 Aralık Salı günü Yusufeli Çok Programlı Anadolu Lisesi Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantında İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil KAHVECİ, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kenan GÜRAY ve Mesleki Ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı okul ve kurum müdürleri yer aldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil KAHVECİ’nin başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda değerlendirmelerde bulunan KAHVECİ, şunları ifade etti: “Ülkelerin her alanda sürdürülebilir kalkınmayı gerçekleştirmesinin yolu her şeyden önce sahip oldukları insan kaynağının niteliğinin artırılmasına bağlıdır. Ülkemizin nitelikli işgücü ihtiyacının karşılanması, gençlerimizin ilgi ve yeteneklerine uygun bir meslek alanında bilgi, beceri ve iş alışkanlıkları kazanmaları, ahilik kültürümüzün değerleriyle yoğrulmuş bir meslek ahlakına sahip olarak yetiştirilmeleri, mutlu ve geleceğe güvenle bakan bireyler olarak toplumsal ve ekonomik yaşama katılmaları Bakanlığımızın temel öncelikleri arasında bulunmaktadır.

Meslek liselerimiz drone, 3d yazıcı, akıllı durak, güneş enerji sistemleri üzerine çalışma ve üretimler yapmaya başladılar. Öğrencilerimiz, öğretmenleriyle birlikte hasta ve bakıma muhtaç kişileri evlerinde ve hastanelerde ziyarete edip, bakımlarına katkı sunuyorlar, saç bakımlarını, tansiyon ve şeker ölçümlerini yapıyorlar. İhtiyaçlı ailelere okullarımızın yiyecek içecek hizmetleri bölümlerinin mutfaklarında kendi elleriyle pişirip hazırladıkları yemekleri ulaştırıyorlar. Birbirinden değerli bu çalışmalarda emeği geçen değerli yöneticilerimize, kıymetli öğretmenlerime ve sevgili öğrencilerime teşekkür ediyorum.

Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak eğitim-öğretim kurumlarımızda sunulan hizmetlerin Bakanlığımızca belirlenen amaç ve hedefler doğrultusunda, kaliteli ve verimli olarak yerine getirilmesinde okul/kurumların kurumsal performansları da önemli oranda belirleyici olmaktadır.

Bu doğrultuda, mesleki ve teknik ortaöğretim okul ve kurumlarının mevcut hizmet potansiyellerini en üst noktaya taşıyarak kamu kaynaklarının etkili, ekonomik ve verimli olarak kullanılmasını sağlamak, okul/kurumların kurumsal kapasitelerinin gelişimine destek olmak, eğitim-öğretim hizmetlerinde kalite ve verimliliği sağlamak, emsallerine göre başarılı çalışmaları ile öne çıkan okul ve kurumlan ödüllendirmek amacıyla 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılından itibaren mesleki ve teknik ortaöğretim okul ve kurumlarının performansları belirli kriterler çerçevesinde izlenerek değerlendirilecektir.”

 

Mesleki ve teknik ortaöğretim okul ve kurumlarının performanslarının izlenmesi ve değerlendirilmesi ile ilgili olarak okul/kurum müdürlüklerince yapılacak çalışmaların planlanması ile toplantıya devam edildi.

12-12-201712-12-201712-12-201712-12-201712-12-201712-12-201712-12-201712-12-2017

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.