ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürü Abdulcelil KAHVECİ´nin Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Millî Eğitim Müdürü Abdulcelil KAHVECİ´nin Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

İnandığı ilkeler doğrultusunda hür iradesi ile Cumhuriyeti bizlere armağan eden ecdadımızın, aziz hatırasına olan inancımız ve derin bağlılığımızla Cumhuriyetimizin 95. yıl dönümünü idrak ediyor olmanın büyük heyecanı ve gururu içerisindeyiz.

 

Mustafa Kemal Atatürk´ün önderliğinde yürütülen İstiklal Mücadelesinin emsalsiz bir zaferle neticelenmesi ve ardından aziz milletimizin kendi iradesi doğrultusunda yönetimde söz sahibi olmasını sağlayan Cumhuriyet’in ilanı, ülkemizin istikametini belirleyen önemli bir adım olmuştur.

 

Milletin iradesini esas alan, millet iradesini temsil eden bu büyük başarı ve mukaddes eser, milletimizin öz güveninin, birlik ve beraberliğinin, bağımsızlık tutkusunun, müreffeh ve güçlü yarınları hep birlikte kurma ülküsünün pekişmesine vesile olmuştur. Türk Milleti, bugün geldiğimiz noktadan daha ileri ufuklara ancak Cumhuriyet ile varabileceğinin bilincindedir.

Türk milletinin sarsılmaz iradesi ve Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatma azmi, tüm güçlükleri aşmamızda bizlere yol gösterecektir.

Bu anlamlı günde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, O’nun kahraman silah arkadaşlarını, kanlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.  Aziz milletimizin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.

 

31-10-2018

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.