ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR İlçe Milli Eğitim Müdürleriyle Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirdi

Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR İlçe Milli Eğitim Müdürleriyle Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirdi

8 ilçe Milli Eğitim Müdürleriyle birlikte; il milli eğitim müdür yardımcıları ve şube müdürlerinin de yer aldığı toplantı Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda Müdürümüz Fahri ACAR başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan ACAR: "Bir eğitim kenti olan Artvin'e layıkıyla hizmet edebilme çabası içinde olan büyük bir ekibiz. Asıl çabamız Artvin'imizdeki eğitim çıtasını hedeflerimiz doğrultusunda en yukarılara çıkarmaktır. Amacımız çocuklarımızın geleceklerini inşa ederken onların her alanda gelişmelerine imkânlar sağlayacak şartları oluşturmaktır. Bu hususta en büyük destekçimiz öğretmenlerdir. Hiçbir eğitim sistemi öğretmenin niteliğini aşamaz. Şahsım ve tüm şube müdürlerim, ilçe milli eğitim müdürlerimiz, eğitim kurumu yöneticilerimiz ve destek personelimizle yapılacak olan her faydalı çalışmanın arkasında bir ekip olarak durmaktayız.

Eğitimin öznesi öğrencidir. Gayemiz çocuklarımızı "doğru insan" olma gayretiyle; ülkesine bağlı, milli değerleri kuşanmış, güzel ahlak sahibi bireyler olarak çok yönlü yetiştirmektir. Bu çok yönlülük akademik başarının yanında sanatsal, sosyal ve sportif alanlarda öğrencilerimizin yeteneklerinin tespiti ve desteklenmesiyle olacaktır. Bu süreçte nesnel veriler ve ölçülebilir sonuçlarla eğitimin tüm alanlarında, tüm birimlerimizle 2023 Eğitim hedeflerine adım adım ilerleyeceğiz." İfadelerini kaydetti.

Toplantı; ilçe milli eğitim müdürlerinin, ilçelerde yürütülen ve hazırlanmakta olan projeler, 2023 eğitim vizyonu ışığında yapılan farklı çalışmalar, okulların fiziki durumları, okullardaki öğrenci-öğretmen sayıları, destek eğitim personelleri, taşımalı öğrenciler, LGS ve YKS yerleştirme sonuçları sınıf, derslik, atölye, laboratuvar vb. eğitim ortamları, öğrenci pansiyonları, 2019-2020 eğitim öğretim yılı uyum programı, okul güvenliği için alınması gereken tedbirler/okul güvenliği toplantısı, sene başı iş ve işlemleri (zümre toplantıları vb) gibi konularda bilgilendirme sunumuyla devam etti.

20-09-201920-09-2019

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.