ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrenme Şenliği Hazırlıkları Kapsamında Planlama ve Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirildi

Öğrenme Şenliği Hazırlıkları Kapsamında Planlama ve Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirildi

Artvin Valiliği ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde farklı öğrenim ve yaş seviyesindeki bireylerin sosyo-kültürel gelişimlerini artırmak amacıyla düzenlenecek “Öğrenme Şenliği’nin” hazırlık toplantısı yapıldı.

Artvin Valisi Yılmaz Doruk başkanlığında Valilik Çoruh Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, daire amirleri ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, burada yaptığı sunumda, öğrenme faaliyetlerinin tam olarak gerçekleştirilmesi adına yapılması gereken hususlar konusunda bilgilendirmelerde bulundu. 

Hayat Boyu Öğrenme Şenliklerinin ana temasının “Öğrenme” olduğunu belirten Kahveci, “Öğrenme Şenliği, hayat boyu öğrenme faaliyetlerine katılımı arttırmayı hedefleyen, öğrenme fırsatları hakkında halkı bilgilendiren, eğlenerek öğrenmeyi teşvik eden, sanatsal ve kültürel gösteriler içeren programlı etkinliklerin bütünüdür.” dedi. 

Toplantıya katılan resmi, özel ve sivil toplum kuruluşların hayat boyu öğrenme sürecinde sağlayacakları katkılar ve yapılabilecek işbirliği hususlarında görüş alışverişi yapıldı. 
Artvin Valisi Yılmaz Doruk ise halkın hayat boyu öğrenmenin önemini fark etmesine destek olacak bir çalışma olduğunu, bu alanda şehirde bir farkındalık ve heyecan oluşturacağını ve konunun önemsenmesi gerektiğini söyledi. 

Öğrenme Şenliğinin tarihinin ve yapılacağı yerin önümüzdeki günlerde açıklanacağı belirtilen toplantıda diğer katılımcıların görüş alışverişiyle sona erdi.

11-04-201911-04-201911-04-201911-04-201911-04-201911-04-2019

Dere Mah. Şehit Ömer Zeki Varan Sok. No35 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.